101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowe praktyki, które poszerzają horyzonty

Data publikacji: 07.06.2018 19:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Środowiskowy Hufiec Pracy w Jędrzejowie podsumował projekt Erazmus Plus „Poszerzamy wiedzę i horyzonty - praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii 2”
Jędrzejów. 07.06.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Środowiskowy Hufiec Pracy w Jędrzejowie podsumował projekt Erasmus Plus „Poszerzamy wiedzę i horyzonty - praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii 2”. W jego ramach 16 wychowanków jędrzejowskiego hufca w tym: 3 mechaników pojazdów samochodowych, 7 fryzjerów oraz 6 kucharzy pod opieką 2 opiekunów odbyło 2- tygodniowe praktyki w Anglii.

W podsumowaniu projektu wziął udział Jacek Sabat wojewódzki komendant, Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, który wręczył wychowankom certyfikaty odbycia zagranicznych praktyk. Jak powiedział, oprócz Jędrzejowa program realizują również hufce w Kielcach i Starachowicach. Zdaniem komendanta, takie praktyki dają wychowankom możliwość poszerzenia swoich umiejętności, horyzontów oraz wyzbycia się kompleksów, jeżeli ktoś je posiada.

– Często jest to wyjazd życia, który dodaje uczniom odwagi - mówił komendant.  

Jak powiedziała kucharz Karolina Grzelec, zagraniczna praktyka poszerzyła nie tylko ich wiedzę i horyzonty, ale również była szansą na poznanie angielskich obyczajów i języka. Dodała, że młodzi ludzie nauczyli się nowych technik pracy w swoich zawodach.

Jędrzejów. Środowiskowy Hufiec Pracy w Jędrzejowie podsumował projekt Erazmus Plus „Poszerzamy wiedzę i horyzonty - praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii 2”. Na zdjęciu: Bożena Kucybała - komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie, Izabela Sobczyk – nauczyciel języka angielskiego i Jacek Sabat - wojewódzki komendant Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHPJędrzejów. 07.06.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

- Kucharze poznali tradycyjne potrawy angielskie, a niektórzy nawet kuchnię meksykańską, fryzjerzy wrócili do Polski z nowymi fryzurami, natomiast mechanicy samochodów zdobyli nowe doświadczenia, ponieważ w Anglii układ kierowniczy jest po przeciwnej stronie. Ten wyjazd to nowe doświadczenia - mówiła Karolina.

Jak przypomniała Bożena Kucybała komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie, wychowankowie z Jędrzejowa po raz drugi brali udział w zagranicznym wyjeździe. W ubiegłym roku również 16 wychowanków wyjechało na zagraniczne praktyki do Włoch. Jak zaznaczyła, takie wyjazdy to okazja, aby docenić potrzebę uczenia się języków obcych. Dzięki nim przykładają się do nauki, aby w nagrodę za dobre wyniki wyjechać na zagraniczne praktyki.

Wychowankowie Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie podczas pobytu w Anglii oprócz zdobywania wiedzy zwiedzili m.in. Walię.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution