101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: marszałek Jarubas mówi nieprawdę

Data publikacji: 08.06.2018 09:51
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
08.06.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Zawsze wspierałem działania na rzecz utworzenia samodzielnego województwa świętokrzyskiego ze stolicą w Kielcach - powiedział na antenie Radia Kielce poseł Krzysztof Lipiec, lider PiS w regionie.

Gość Radia Kielce przyznał, że ostatnio pojawiło się wiele nieścisłości i fałszywych informacji kierowanych pod jego adresem.

- Że to ja, rzekomo byłem sprawcą tego, aby województwo świętokrzyskie nigdy nie pojawiło się na mapie Polski. To zdecydowana nieprawda. Będąc wtedy senatorem w swoich głosowaniach wspierałem wówczas protest mieszkańców Świętokrzyskiego za co jestem im wdzięczny, bo oni tak naprawdę są bohaterami tamtych wydarzeń sprzed 20 lat. To były wystąpienia ponad podziałami politycznymi - mówi poseł Lipiec.

Jak przypomniał, nie tylko środowiska związane z lewicą występowały wtedy gremialnie za województwem ze stolicą w Kielcach.

- Przecież to tu, wszystkie organizacje Solidarności zdecydowanie protestowały przeciwko rozstrzygnięciom ówczesnego rządu Jerzego Buzka, ja sam uczestniczyłem  w jednym z takich protestów w Warszawie, a w Senacie dałem tego wyraz - zaznaczył gość Radia Kielce.

Poseł Krzysztof Lipiec dodał, że w związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi jego głosowania w sprawie utworzenia województwa świętokrzyskiego, przekazywanymi przez środowisko PSL z marszałkiem Adamem Jarubasem na czele, będzie wzywał te środowiska do zaniechania tego typu publikacji.

- Jeśli ta sprawa nie zakończy się polubownie to finałem będzie pewnie rozstrzygnięcie sądowe, bo to są rzeczy niedopuszczalne. Są tacy dziennikarze, nie mający wiedzy, którym nawet nie chce się sięgnąć do źródeł, czy zadzwonić do mnie, porozmawiać ze mną, jak w rzeczywistości wyglądały fakty - mówi Krzysztof Lipiec.

Jak dodał, istotą tego wszystkiego nie jest ten spór, który został wywołany i nie ma nic wspólnego z prawdą, ale to, jak dziś rozwija się województwo świętokrzyskie. I tu są z tym problemy.

- Ja mam przekonanie, że środowisko mojego obozu rządzącego zrobiło wszystko, aby region mógł wkroczyć na dobrą ścieżkę rozwoju, czego nie dokonał tu PSL, doprowadzając województwo na szare końce ogólnopolskich rankingów - powiedział poseł Lipiec. - Inni idą do przodu, a my odstajemy gdzieś w tym wszystkim - dodał gość Radia Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution