101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Musztra i pokaz psów na pikniku rodzinnym

Data publikacji: 09.06.2018 09:21 / Data aktualizacji: 09.06.2018 17:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Festyn rodzinny w ramach akcji charytatywnej „Kielce dla Syrii”
Kielce. 09.06.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Dmuchane zamki i zjeżdżalnie, pokazy tresury psów, malowanie twarzy, wspólne puszczanie baniek mydlanych, a także występy artystyczne - to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez organizatorów festynu rodzinnego przy Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach.

Dziś bawiły się tam setki osób. Pan Jacek wybrał się na piknik z córką Kaliną. Jak mówi dziewczynka, bawiła się już na wielu stanowiskach. - Na dmuchańcach, na zjeżdżalni. Bardzo fajnie - mówi Kalina. Jej tata nie ukrywa, że atrakcji dla dzieci jest tak dużo, że nie wiadomo na czym się skupić.

W przygotowanie festynu zaangażowali się również uczniowie kieleckiej szkoły. Sami opowiadali również o atrakcjach, które ma placówka dla swoich uczniów. Alicja, Piotrek i Aleksandra z klasy DSD z rozszerzonym językiem niemieckim zachęcali uczestników pikniku, by rozważyli w przyszłości zapisanie swojego dziecka właśnie do takiej klasy.

- Można bardzo dobrze poznać język niemiecki, dzięki czemu w przyszłości dobrym wyborem są studia w Niemczech. Rodzice pytają nas jak trudne są lekcje i jak dużo wymagają nauczyciele. Ale wcale nie jest trudniej niż w innych klasach, a dodatkowym plusem jest to, że szkoła organizuje wycieczki i możemy zwiedzić całe Niemcy - opowiadali uczniowie klasy DSD.

W organizację festynu oprócz szkoły włączyła się też pobliska parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczne Wzgórze.

Dorota Białek-Sołtys, dyrektor szkoły, zapewnia, że w przyszłym roku podobny festyn rodzinny również zostanie przygotowany.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution