101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spektakl w parku. I test z legend

Data publikacji: 09.06.2018 09:56
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Test „Jak dobrze znasz legendy świętokrzyskie?" w Parku Miejskim
Kielce. 08.06.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Skąd się wzięła nazwa Kielce czy jak powstało Gołoborze - to tylko niektóre z pytań, na które trzeba było odpowiedzieć podczas testu „Jak dobrze znasz legendy świętokrzyskie?" organizowanego w Parku Miejskim przez kielecki teatr dramatyczny.

Uczestnicy wydarzenia podkreślali, że test nie był trudny. Wśród odpowiadających znalazły się również dzieci, które zgłosiły się do udziału, ponieważ chciały sprawdzić swoją wiedzę. Jak zaznaczają, bardzo lubią legendy świętokrzyskie.

Oprócz udziału w teście, zgromadzeni w parku kielczanie mogli zobaczyć także spektakl „Cyrograf na kanwie legend świętokrzyskich”. Specjalista do spraw marketingu i PR teatru Paulina Drozdowska podkreśla, że ten test był pretekstem do sprawdzenia wiedzy kielczan.

- Poza tym wpisuje się on w tematykę spektaklu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli powtórzyć tę inicjatywę - dodała.

Spektakl „Cyrograf na kanwie legend świętokrzyskich” w reżyserii Mari Wójcikowskiej, oparty jest na podaniach pochodzących z Gór Świętokrzyskich. W obsadzie można zobaczyć m.in. Teresę Bielińską i Edwarda Janaszka. Przedstawienie widzowie będą mogli zobaczyć w przyszłym sezonie teatralnym.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution