101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Eleni i teatr ognia. Sobota pełna atrakcji w Chęcinach

Data publikacji: 09.06.2018 10:11 / Data aktualizacji: 09.06.2018 20:48
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Średniowieczne Chęciny
Chęciny. 09.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Występ gwiazdy muzyki popularnej i grup rekonstrukcyjnych oraz spektakl teatru ognia to atrakcje, jakie czekały na wszystkich, którzy odwiedzili dzisiaj Chęciny. W mieście odbyło się wydarzenie pod nazwą „Średniowieczne Chęciny”.

Dla gości przygotowano wiele atrakcji. Mogli zakupić pamiątki i lokalne smakołyki, a dla zgromadzonych wystąpili artyści z gminy oraz wokalistka Eleni. W Chęcinach zaprezentowano także zbroje oraz miecze rycerskie. Grupa rekonstrukcyjna ze Śląska pokazała także jak w średniowieczu wyglądały walki między rycerzami. Andrzej Zieliński z „Bractwa Będzin” informuje, że razem ze znajomymi pokazuje jak wyglądali rycerze w okresie około grunwaldzkim, czyli na przełomie XIV i XV wieku. Dodaje, że pokazy rycerskie to dla niego hobby.

- Od dziecka marzyłem o tym, żeby zostać rycerzem i niedawno to marzenie się spełniło. Walki przypominają sport, bowiem to naprawdę bardzo duży wysiłek fizyczny - mówi Andrzej Zieliński.

Dodaje, że sprzęt dla grupy rekonstrukcyjnej wykonują rzemieślnicy podobnymi metodami do tych stosowanych w średniowieczu. Natomiast ceny, np. zbroi zaczynają się od około 6 tysięcy złotych.

Turyści, którzy uczestniczyli w wydarzeniu przyznają, że Chęciny to piękne miasteczko. Wielu z nich było tutaj po raz pierwszy, ale zapowiadają, że wrócą.

- Zamek jest piękny, a szczególnie trzy baszty górujące nad miastem - powiedział jeden z turystów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution