101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Plastyczna rywalizacja w Jędrzejowie

Data publikacji: 09.06.2018 11:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konkurs plastyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Jędrzejów. 08.06.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wiktor Puto ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie zajął pierwsze miejsce w konkursie plastycznym, jaki z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Jędrzejowie.

Konkurs dedykowany był dla uczniów klas V-VII Szkół Podstawowych oraz III klas gimnazjalnych z powiatu jędrzejowskiego. Jak powiedziała Bożena Piątek, kierownik Biblioteki Pedagogicznej, konkurs zorganizowany został, aby upowszechniać wiedzę o historii Polski oraz kształtować postawy patriotyczne.

Zwycięzca konkursu Wiktor Puto wraz ze swoją nauczycielką plastyki, Elżbietą Grabek, nie kryli zaskoczenia z sukcesu, jaki odnieśli. Jak powiedzieli, to wielkie wyróżnienie tym bardziej, że chodzi o konkurs, który zorganizowany został z okazji tak ważnej rocznicy, jaką jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zaznaczył Wiktor, nagrodę otrzymał za biało-czerwoną mapę Polski zrobioną z opalanych wstążek, którą robić pomagała mu babcia.   

Prace młodych artystów plastyków oceniała komisja pod przewodnictwem Zbigniewa Kasprzaka, miejscowego artysty plastyka.

- Trzeba pamiętać, że również artyści, malarze w XIX wieku tworząc wielkie płótna uczyli historii i miłości do Ojczyzny, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się wolnością - powiedział.

W konkursie „100 Lat Niepodległości” drugie miejsce zajęła Anna Makulska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Jędrzejowa, natomiast trzecie Aleksandra Czopa z SP Podchojny i Zuzanna Gliwińska ze SP nr 2 z Jędrzejowa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution