101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Igrzyska w Ostrowcu. Rywalizują najlepsze siatkarki z kraju

Data publikacji: 09.06.2018 17:42
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieżowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt z rocznika 2002-2004
Ostrowiec Świętokrzyski. 09.06.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ostrowieckich szkołach ponadgimnazjalnych trwają rozgrywki Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieżowych w piłce siatkowej dziewcząt, tzw. Gimnazjada. W rywalizacji udział bierze 15 najlepszych zespołów żeńskich z poszczególnych województw.

Organizatorzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego podkreślają, że finał ogólnopolskich igrzysk zorganizowany w Ostrowcu to prestiż dla miasta.

W trzydniowych rozgrywkach biorą udział młode siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także m.in. z Wrocławia, Poznania, Kluczborka czy Świdnika. Część z nich traktuje ten sport jako pasję, niektóre jako sposób na życie. Zuzanna Jolak ze Świdnika w swojej drużynie jest kapitanem. Jak mówi, to nie pierwsza tak duża impreza, w której bierze udział. Uważa, że dzięki uczestnictwu nabiera doświadczenia i nie ukrywa, że chciałaby dalej rozwijać się w tej dziedzinie.  Z kolei Amelia Korab z SMS Junior Wrocław mówi, że gra w siatkówkę to pasja i dodaje, że jej drużyna przyjechała po zwycięstwo.

Jacek Czerniakowski, opiekun drużyny ze Świdnika mówi, że dziewczęta musiały przejść bardzo długą drogę, aby reprezentować województwo w mistrzostwach. Były turnieje powiatowe i wojewódzkie. Najlepsze drużyny w ten weekend walczą w finale ogólnopolskim. – To podsumowanie całej pracy dziewcząt – tłumaczy.

W jego grupie tylko dwie zawodniczki trenują w profesjonalnym lubelskim Towarzystwie Piłki Siatkowej, pozostałe uczą się gry na lekcjach wychowania fizycznego oraz na dodatkowych zajęciach. Jacek Czerniakowski mówi, że udział w imprezie to szansa na zdobywanie kolejnych doświadczeń, które przydają się szczególnie tym osobom, które ze tym sportem chcą związać swoją przyszłość.

– Dziewczyny integrują się ze sobą, nabierają doświadczenia i obserwują zawodniczki z innych ośrodków. Udział w zawodach wzmacnia więź – mówi. Rozgrywki potrwają do niedzieli.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution