101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

20 lat województwa świętokrzyskiego. Czy wykorzystaliśmy szansę?

Data publikacji: 10.06.2018 13:11
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Studio Polityczne Radia Kielce
Kielce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

20 lat województwa świętokrzyskiego to nie jest powód do świętowania, ponieważ obok pozytywnych rzeczy, które się wydarzyły, jesteśmy w ogonie Polski - stwierdził Andrzej Pruś z Prawa i Sprawiedliwości. Dana nam szansa nie została przez rządzących województwem świętokrzyski odpowiednio wykorzystana. Odstajemy np. pod względem rozwoju gospodarczego.

Posłuchaj Studia Politycznego Radia Kielce:

Gość Studia Politycznego Radia Kielce zadeklarował, że jego partia zrobi wszystko, by kolejny jubileusz świętować w całkowicie innej atmosferze. Gdy będzie widać rzeczywisty rozwój i poprawi się jakość życia mieszkańców.

Studio Polityczne Radia Kielce. Andrzej Pruś, PiSKielce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Lucjan Pietrzczyk z PO zwrócił uwagę, że nigdy nie jest tak, by można było być całkowicie zadowolonym z efektów swojej pracy. Na pewno wiele rzeczy można zrobić lepiej. Całkowitym sukcesem jest to, że mamy województwo. Jego zdaniem region mógłby lepiej się rozwijać, gdy otrzymał także rządowe wsparcie z różnych programów.

Studio Polityczne Radia Kielce. Lucjan Pietrzczyk, POKielce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Na wiele problemów regionu zwróciła uwagę Magdalena Fogiel-Litwinek z Kukiz '15. - Cieszymy się, że województwo powstało, bo była to zasługa nie polityków, ale tysięcy osób, którzy stanęli w jego obronie 20 lat temu. Inną sprawą jest ocena tego czasu. Przez ostatnie 8 lat region był w komfortowej sytuacji politycznej mając swoich przedstawicieli w rządzie i samorządzie. W związku z tym można było zrobić zdecydowanie więcej. Niestety, województwo jest kojarzone z aferami starachowicką z udziałem polityków SLD, czy potem z innymi aferami z udziałem działaczy PSL.
Toczą się procesy np. w sprawie oskarżeń o korupcję, tymczasem dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy nadal pełni swoją funkcję. Z regionu uciekają młodzi nie widząc swoich szans i możliwości zmiany.

Studio Polityczne Radia Kielce. Magdalena Fogiel-Litwinek, Kukiz'15Kielce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Odpowiadając na te zarzuty Grzegorz Gałuszka z PSL stwierdził, że region się rozwija, zrealizowano wiele inwestycji, a na efekty które znajdą odzwierciedlenie w rankingach trzeba poczekać. Już dziś jednak przemierzając świętokrzyskie widać, że pięknieje, że wzrasta ruch turystyczny i przybywa miejsc hotelowych.

Studio Polityczne Radia Kielce. Grzegorz Gałuszka, PSLKielce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Z tak optymistyczną wizją nie zgadza się Piotr Kopacz z Nowoczesnej. Unii Europejska kwalifikuje nas jak zapuszczony obszar. To wstyd, bo mamy bardzo dużo do nadrobienia. Problem polega na tym, czy potrafimy wykorzystać unijne pieniądze dopóki są. W jego opinii nadal są niewykorzystane obszary, to m. in. działalność uzdrowiskowa czy turystyka.

Studio Polityczne Radia Kielce. Piotr Kopacz, NowoczesnaKielce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution