101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szkoła w Chrobrzu z dużym wsparciem ministerstwa rolnictwa

Data publikacji: 11.06.2018 15:14
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Na zdjęciu wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski i Jerzy Trzepatowski  dyrektor szkoły

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Na zdjęciu: wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski i Jerzy Trzepatowski - dyrektor szkoły
11.06.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne otwarto przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Jego budowa była możliwa dzięki dotacji z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które prowadzi placówkę. W spotkaniu uczestniczył wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Jak podkreślił, jednym z priorytetów resortu jest inwestowanie i rozwijanie szkół będących pod jego kuratelą. Poinformował, że do szkoły rolniczej w Chrobrzu trafiło w ostatnich latach łącznie prawie 3,5 miliona złotych. Dzięki nim, oprócz boiska w placówce pojawił się m.in. nowoczesny kombajn, siewnik pneumatyczny do kukurydzy i przyczepy.

- Chcemy rozwijać kształcenie zawodowe, dlatego skupiamy się na podnoszeniu jakości całej bazy dydaktycznej dbając, by zarówno cała infrastruktura samej szkoły, jak i gospodarstwa, które funkcjonuje w jego ramach była na jak najwyższym poziomie. Zakupiony sprzęt i budowa boiska jest kwintesencją działań, jakie podejmujemy w tym zakresie - podkreślił wiceminister Rafał Romanowski.

Jak informuje dyrektor placówki Jerzy Trzepatowski, dzięki wsparciu ministerstwa kompleksowy remont przeszły również budynki, w których prowadzona jest praktyczna nauka zawodu. Zaznacza, że budowa nowoczesnego boiska była wyczekiwana od lat. W skład obiektu wchodzi pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej i po dwa boiska do siatkówki, koszykówki i tenisa. Wokół obiektu powstały również trybuny i szatnie. Obiekt jest ogólnodostępny. Szkoła zatrudniła pracownika, który codziennie w godzinach od 16.00 do 20.00 opiekuje się obiektem.

W spotkaniu wziął również udział poseł Michał Cieślak. Parlamentarzysta zauważył, że dzięki dużemu dofinansowaniu ze strony rządu, szkoła w Chrobrzu funkcjonująca na typowo rolniczym terenie będzie mogła kształcić przyszłych rolników na jeszcze wyższym poziomie i z powodzeniem walczyć o kolejnych uczniów, którzy w jej murach na rolniczych kierunkach będą chcieli kontynuować swoją naukę.

- Zależało mi, by funkcjonująca od lat na Ponidziu szkoła rolnicza wyszła z zapomnienia. Udało się uzyskać wsparcie ministerstwa rolnictwa i dziś widzimy efekty tego wsparcia. Młodzież będzie mogła zdobywać doświadczenie na wysokiej klasy sprzęcie rolniczym. To bardzo ważne, bo dzięki temu zachęcamy młodych ludzi, by chcieli zdobywać wiedzę właśnie w tej szkole - powiedział poseł Michał Cieślak. 

W spotkaniu wziął również udział poseł Marek Kwitek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski, a także władze gminy Złota i powiatu pińczowskiego.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi ponad 50 zespołów szkół rolniczych w całym kraju. W regionie podobne placówki funkcjonują w Sandomierzu i Sichowie Dużym. Do szkoły w Chrobrzu uczęszcza obecnie ponad 100 uczniów, którzy kształcą się na kierunkach: technik rolnik, technik agrobiznesu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Z kolei ponad 80 osób korzysta z organizowanych przez szkołę kursów kwalifikacyjnych dla dorosłych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution