101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Shelley Kerr: spodziewam się trudnego meczu

Data publikacji: 11.06.2018 16:21
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Trening reprezentacji Polski piłkarek nożnych na stadionie przy ul. Szczepaniaka
Kielce. 07.06.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Spodziewam się naprawdę trudnego meczu - powiedziała menadżer kobiecej piłkarskiej reprezentacji Szkocji Shelley Kerr, przed spotkaniem eliminacji mistrzostw świata z Polską, do którego dojdzie we wtorek na Kolporter Arenie w Kielcach. Tylko zwycięstwo przedłuży szanse podopiecznych Miłosza Stępińskiego na awans do turnieju finałowego, który w przyszłym roku obędzie się we Francji.

- Spotykamy się z dobrym przeciwnikiem. Dodatkowym atutem reprezentacji Polski jest to, że gra u siebie. Z rankingu FIFA wynika, że to my jesteśmy faworytkami, ale nie oznacza to dla nas łatwej przeprawy - stwierdziła menadżer.

W kwietniu reprezentacja Polski przegrała w Glasgow 0:3, ale zdaniem Shelley Kerr wcale nie była zespołem gorszym.

- Mecz tak się ułożył, że strzeliłyśmy gole w ostatnim kwadransie, kiedy przeciwniczki grały już w "dziesiątkę". Wcześniej było to bardzo wyrównane spotkanie. Myślę, że we wtorek czeka nas równie zacięty pojedynek - dodała 48 - letnia Kerr, która jako zawodniczka, 56 razy wystąpiła w reprezentacji Szkocji.

W grupie B eliminacji piłkarskich mistrzostw świata kobiet prowadzi, z kompletem pięciu zwycięstw, Szwajcaria. Drugie miejsce zajmuje mająca 9 punktów Szkocją, a trzecie z siedmioma "oczkami" na koncie Polska.

Bezpośrednio na mistrzostwa świata, które w 2019 roku odbędą się we Francji, awansują tylko zwycięzcy siedmiu grup eliminacyjnych. Cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc rozegrają baraże.

Mecz eliminacji mistrzostw świata Polska - Szkocja rozegrany zostanie na Kolporter Arenie w Kielcach we wtorek o godzinie 15.30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution