101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PSL nie wykorzystuje środków z UE, a już boi się o propozycję nowego budżetu

Data publikacji: 11.06.2018 21:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja PSL. Na zdjęciu: Marek Szczepanik – członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Piotr Żołądek – członek zarządu województwa świętokrzyskiego i Karol Kliś – rzecznik PSL
11.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie świętokrzyskim obawiają się propozycji budżetu unijnego na lata 2021-2027. Zdaniem Marka Szczepanika, członka zarządu województwa świętokrzyskiego, pierwsze prognozy i propozycje budżetowe, które docierają do nas z Brukseli, nie są optymistyczne.

- W nowej perspektywie unijnej do województwa świętokrzyskiego może trafić 1 miliard 600 milionów mniej na szeroko rozumianą politykę spójności. To bardzo niepokojące informacje, ponieważ w obecnej perspektywie finansowej dysponujemy kwotą 5 miliardów złotych na infrastrukturę, którą w naszym regionie brakuje.

Jak podkreśla Marek Szczepanik, trudno sobie wyobrazić jak samorządy będą sobie radzić, jeśli środki zostaną w tak drastyczny sposób zmniejszone.

Przedstawiciele PSL apelowali do rządu, aby ten przystąpił do negocjacji niekorzystnych propozycji, budżetu, które trafiają z Brukseli.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, wybitni działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego nie powinni lamentować i martwić się o kolejną perspektywę unijną, ponieważ w obecnej nie wykorzystują w pełni możliwości, którą oferują środki unijne.

- Jesteśmy ostatnim regionem, pod względem wykorzystania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w tym środków z funduszu spójności. Natomiast, jeżeli chodzi o nową perspektywę unijnego finansowania z całą pewnością rząd Prawa i Sprawiedliwości dołoży wszelkich starań, aby była ona jak najkorzystniejsza dla Polski - dodaje.

Parlamentarzysta podkreślił, że przedstawiciele PSL, którzy zarządzają w tym momencie województwem, powinni sami zintensyfikować swoje działania, aby poprawić niekorzystne miejsce regionu świętokrzyskiego w większości rankingów. W opublikowanej propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej budżetu UE po 2020 roku do Polski ma trafić około 275 mld zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution