101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Skarbnicy z regionu biorą udział w krajowym kongresie

Data publikacji: 12.06.2018 06:38
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Grzegorz Jamka / Radio Kielce

Około 40 skarbników z województwa świętokrzyskiego bierze udział w Pierwszym Krajowym Kongresie Forów Skarbników, które rozpoczęło się w Jachrance koło Warszawy. W jej skład wchodzi m.in. Zbigniew Rękas prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach.

Idea spotkań tej grupy zawodowej została zainicjowana podczas zjazdów w województwach: lubelskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim i świętokrzyskim. Kongres będzie kontynuacją wydarzeń, które odbyły się w Sandomierzu w 2016 roku i w Solcu - Zdroju w 2017 roku.

Celem głównym przedsięwzięcia jest dyskusja wokół aktualnych problemów i wyzwań stojących przed skarbnikami oraz wymiana doświadczeń i integracja środowiska zawodowego. Skarbnicy to główne osoby zarządzające finansami miast i gmin. To od nich zależy, jak wygląda sytuacja finansowa samorządów.

Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. zadania skarbnika dotyczące m.in. tematy ściśle związane z codzienną pracą tej grupy zawodowej. Takie jak: finansowanie inwestycji w ramach współpracy zagranicznej, finansowanie oświaty i służby zdrowia i polityka rachunkowości.

Sprawne zarządzanie finansami jest jednym z kluczowych elementów sukcesu jednostki samorządu terytorialnego. Jest to szczególny obszar odpowiedzialności skarbnika gminy, powiatu i województwa. Skarbnik ma wiedzę o kondycji finansowej jednostki i obok organu wykonawczego, ma największy wpływ na kształt i rozwiązania przyjęte w budżecie jednostki.

Organizatorem kongresu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Bierze w nim udział ponad 300 skarbników z całego kraju.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution