101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lubisz czytać? W autobusie książki otrzymasz za darmo [UWAGA IMPREZA PRZENIESIONA]

Data publikacji: 12.06.2018 08:02
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

To dla miłośników książek nie lada gratka. Pasażerowie korzystający z przejazdu linią autobusową nr 13 w Kielcach będą mogli uprzyjemnić podróż, czytając. Dostępnych będzie aż 190 tytułów. Wszystko to w ramach XV edycji ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, której hasło brzmi „Z bookcrossingiem przez miasto”. Wśród nich odnajdziemy romanse, kryminały, a także literaturę fantasy.

W autobusie zostanie specjalnie przygotowany regał, na którym znajdą się książki. Podróżni będą mogli wziąć wybraną lekturę ze sobą. Nauczyciel bibliotekarz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, Anna Knajder-Sowa podkreśla, że głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa.  

Celem podróżującej biblioteki, jest wyjście z książkami poza mury budynku, z której ludzie mogliby korzystać na co dzień. Organizatorzy chcą uświadomić czytelnikom, że można dostać książkę za darmo, a także się nią podzielić, uwolnić od bibliotecznego terminu zwrotu. Inicjatywa organizowana jest przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji.

Ze względu na pogodę akcja została przeniesiona na poniedziałek, 18 czerwca. Rozpocznie się na pętli autobusowej przy ul. Świętokrzyskiej - w sąsiedztwie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, o godzinie 11.02. Cała inicjatywa potrwa kilka godzin.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution