101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielecki głos na Stadionie Narodowym

Data publikacji: 12.06.2018 10:52
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Rafał Szymczyk Paweł Jańczyk rzecznik prasowy Korony Kielce
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kielczanin Paweł Jańczyk, rzecznik prasowy Korony i jeden z prowadzących mecze LOTTO Ekstraklasy na Kolporter Arenie, będzie spikerem towarzyskiego spotkania piłkarskich reprezentacji Polski i Litwy w Warszawie. Dla "Orłów" Adama Nawałki, będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Rosji.

- Co prawda nie będzie to mój pierwszy mecz reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym, ale każdy jest dla spikera ogromnym wyróżnieniem. Jest to przecież występ najważniejszej drużyny w kraju. Tak naprawdę wyżej już zajść nie mogę - uważa Paweł Jańczyk.

Choć spikerem był już na niejednym meczu, to Paweł Jańczyk nie ukrywa, że występowi na Stadionie Narodowym, zawsze towarzyszy większy stres. - Stadion, atmosfera, to że mówi się do tylu tysięcy ludzi powoduje, że adrenalina jest większa. Spotkanie jest transmitowane przez telewizję. Przed pierwszym gwizdkiem odbędzie się oficjalne pożegnanie Pawła Brożka, Arkadiusza Głowackiego i Sebastiana Mili. To będzie naprawdę duże wydarzenie - powiedział 38-letni kielczanin.

Wszystko to, co będzie się działo na Stadionie Narodowym zostało skrupulatnie zaplanowane. Spiker nie ma zbyt wielu okazji do improwizowania, gdyż musi trzymać się scenariusza. - Tych momentów na własną interpretację wydarzeń mam naprawdę niewiele. Trochę "luzu" zostawiono mi przy powitaniu drużyny i nie mam wytycznych co to sposobu celebracji strzelenia gola. Reszta jest dokładnie zawarta w scenariuszu - dodał Paweł Jańczyk.

Za oprawę muzyczną meczu, będzie odpowiadał na Stadionie Narodowym, znany dziennikarz telewizyjny i radiowy Hirek Wrona. Pojedynek Polska-Litwa rozpocznie się o godzinie 18.00.

Posłuchaj rozmowy Rafała Szymczyka z Pawłem Jańczykiem

Od lewej: Paweł Jańczyk i Hirek Wrona12.06.2018 / Fot. Paweł Jańczyk /facebook

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution