101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szklany kort w Rynku hitem mistrzostw Polski w squashu. Potwierdzają to zawodnicy

Data publikacji: 12.06.2018 13:05
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Szklany kort na kieleckim Rynku, na którym będą odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Squashu 2018
Kielce. 01.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

32 kobiety i 64 mężczyzn, czyli cała krajowa czołówka, przez trzy dni rywalizowała w Kielcach podczas indywidualnych mistrzostw Polski w squashu. Była to świetna okazja, aby przybliżyć publiczności ten sport. Świetnym posunięciem organizatorów było ustawienie na kieleckim Rynku szklanego kortu, gdzie rozgrywane były najważniejsze pojedynki. Potwierdza to piąty zawodnik turnieju, Konrad Tyma z Gorzowa Wielkopolskiego.

-  Squash jest taką dyscypliną, że kort można postawić gdziekolwiek, a Rynek w Kielcach to świetna lokalizacja.  Mimo, że grałem tu po raz pierwszy, to kielecki Rynek jest jednym z moich ulubionych miejsc do rozgrywania meczów – powiedział nam Konrad Tyma.

Mistrzyni Polski Magda Kamińska z Bogatyni przyznała, że pozytywnie zaskoczyło ją spore zainteresowanie kibiców, szczególnie podczas wieczornych meczów rozgrywanych na Rynku.

- Publiczność reagowała świetnie. Dużo osób podchodziło do tego szklanego kortu, przyglądało się z bliska. Widać było spore zainteresowanie. Grało się bardzo przyjemnie, bo Rynek w Kielcach naprawdę  jest fantastyczny – powiedziała nam Magda Kamińska.

Kielce po raz pierwszy w historii były gospodarzem indywidualnych mistrzostw Polski w squash.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution