101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czy powstanie Centrum Urazowe? Cała nadzieja w marszałku?

Data publikacji: 12.06.2018 13:19
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.10.2017 Kielce. Podpisanie umowy na budowę centrum urazowego dla dorosłych. Senator Krzysztof Słoń, poseł Krzysztof Lipiec, poseł Anna Krupka, wiceminister Marek Tombarkiewicz, wojewoda Agata Wojtyszek, dyrektor szpitala zespolonego Andrzej Domański i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas
04.10.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nadal nie wiadomo, kto wybuduje Centrum Urazowe, które ma powstać przy Szpitalu Wojewódzkim w Kielcach. Lecznica już cztery razy ogłaszała przetargi na wykonanie inwestycji. Dwa razy nikt się nie zgłosił, a przy kolejnych firmy chciały za budowę centrum więcej niż zakładał budżet szpitala.

W związku z tym kolejny raz biorąc pod uwagę aktualne ceny przeszacowano koszty zadania    informuje Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak się okazało w budżecie lecznicy brakuje na ten cel milion trzysta tysięcy złotych. W związku z tym szpital zwrócił się o kolejną pomoc do ministerstwa zdrowia. Resort odpowiedział, że rozumie naszą sytuację, ale pieniędzy nie dołoży, ponieważ nimi nie dysponuje - wyjaśnia Andrzej Domański.

Budowa Centrum Urazowego dla Dorosłych wraz z jego wyposażeniem kosztować ma około 12,5 mln zł, z czego 8,5 mln zł na ten cel przekazało już Ministerstwo Zdrowia. Jak dodaje Andrzej Domański, o brakujący milion trzysta tysięcy złotych poprosi organ założycielski szpitala, czyli marszałka województwa świętokrzyskiego. - Chcielibyśmy te pieniądze otrzymać od naszego organu założycielskiego, czyli marszałka województwa świętokrzyskiego. Zdajemy sobie sprawę, że budżet na ten rok został już ustalony i pieniądze zostały już rozdane. Niemniej, my tych pieniędzy potrzebujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku lub na początku drugiego, ponieważ wtedy inwestycję mamy zakończyć i rozliczyć. Dlatego liczę na to, że pan marszałek znajdzie pieniądze i zapewni nam je na początek drugiego kwartału - dodaje Andrzej Domański.
Na razie nie udało się nam skontaktować z marszałkiem Adamem Jarubasem.

Dyrektor Andrzej Domański zapowiada, że nie będzie czekał na decyzję marszałka województwa w sprawie wsparcia finansowego budowy Centrum Urazowego dla Dorosłych i w przyszłym tygodniu ogłosi piąty już przetarg na wykonanie inwestycji.

Centrum  miejsce, w którym pomoc otrzymać mogą ofiary wypadków komunikacyjnych i katastrof. W jednym miejscu powinni mieć zapewnioną kompleksową diagnostykę i późniejsze leczenie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution