101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Na tę inwestycję czekano w Pińczowie. Rozpoczęła się modernizacja oczyszczalni

Data publikacji: 12.06.2018 13:40
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Plac budowy odwiedził z wizytą gospodarczą poseł Krzysztof Lipiec
Pińczów. 12.06.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

W Pińczowie rozpoczęła się modernizacja oczyszczalni ścieków. Władze miasta podkreślają, że to jedna z najważniejszych inwestycji w obecnej kadencji samorządu. Prace są możliwe dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przeznaczył na ten cel ponad 13 milionów złotych. Wykonuje je firma Instal z Warszawy.

Jak informuje Zdzisław Chrobot, kierownik ds. inwestycji, w pińczowskich Wodociągach, oprócz modernizacji samego obiektu w ramach inwestycji wykonany został już odcinek kanalizacji sanitarnej na ulicy Żwirki i Wigury, odcinek wodociągu na ulicy Leśnej i studnia awaryjna przy ulicy Siedem Źródeł. Niebawem rozpoczną się również prace przy wdrażaniu nowoczesnego systemu komputerowego, który ułatwi kontrolowanie całej sieci wodociągowej w mieście. Zdzisław Chrobot dodaje, że prace modernizacyjne samej oczyszczalni są na początkowym etapie. Niebawem rozpoczną się roboty przy fundamentach najważniejszego obiektu, czyli budynku mechanicznego oczyszczania ścieków.

Plac budowy nowej oczyszczalni odwiedził poseł Krzysztof Lipiec, który wspierał samorząd Pińczowa w ubieganiu się o wielomilionową dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Parlamentarzysta podkreślił, że inwestycje sprzyjające szeroko pojętej ochronie środowiska są jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Przygotowano bardzo dobry projekt w ramach poprawy infrastruktury wodno-ściekowej, dzięki czemu te pieniądze mogły do Pińczowa trafić. To przede wszystkim bardzo dobra informacja dla mieszkańców. Realizowana inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu i jakości życia w tym mieście - podsumował prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Burmistrz Włodzimierz Badurak tłumaczy, że wybudowana na początku lat 80. oczyszczalnia wymagała kapitalnego remontu i modernizacji. Przewidziane prace w znaczący sposób poprawią jego zdaniem jakość funkcjonowania wodociągów i zapewnią bezpieczeństwo. Obecnie ścieki po oczyszczeniu trafiają bezpośrednio do Nidy. - Teraz będziemy mogli spać spokojnie, wiedząc, że mamy urządzenia nowoczesne i pewne - podkreślił burmistrz. - Inwestycja była wyczekiwana od lat. Zważywszy, że zapachy, które unoszą się obecnie wokół oczyszczalni stanowią dużą uciążliwość dla mieszkańców, dlatego postanowiliśmy przystąpić do jej modernizacji. Pińczów rozbudowuje się w kierunku, w którym znajduje się oczyszczalnia, dlatego jestem przekonany, że pińczowianie z dużą ulgą przyjmą informację o rozpoczęciu prac - dodał Włodzimierz Badurak.   

Prace modernizacyjne pińczowskiej oczyszczalni ścieków mają się zakończyć do marca 2020 roku. Ich całkowity koszt to ponad 20 milionów złotych.

Oczyszczalnia ścieków w Pińczowie (obecny stan)Pińczów. 12.06.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce   

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution