101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Miliony na świętokrzyskie drogi. Rekordowa liczba wniosków

Data publikacji: 12.06.2018 13:43
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Przekazanie pieniędzy na świętokrzyskie drogi. Na zdjęciu od lewej: Andrzej Bętkowski - wicewojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, poseł Marek Kwitek, posłanka Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, Marian Buras - burmistrz Morawicy
Kielce. 12.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Ponad 25 milionów złotych otrzymały świętokrzyskie samorządy w ramach rządowego programu na rozbudowę i wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Dofinansowanie uzyskało 10 inwestycji, w regionie świętokrzyskim. Jak informuje wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, do urzędu wojewódzkiego w ramach tego projektu zgłosiła się rekordowa liczba 107 wniosków.

- To pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na poprawę infrastruktury drogowej w regionie. Dziś 10 zadań powiatowych i gminnych otrzymało potwierdzenie uzyskania dotacji. Natomiast jesienią ruszy nowy nabór, na remont i renowacje sieci drogowej w kolejnych samorządach, tak aby zrównoważony rozwój objął wszystkie gminy w regionie - dodaje.

Największą dotację w wysokości 5 milionów złotych otrzymała gmina Jędrzejów. Jak podkreśla Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na budowę dróg, ale również uzbrojenie i przygotowanie terenów inwestycyjnych w jędrzejowskiej strefie ekonomicznej.

- Ten projekt pozwoli nam połączyć dwie ważne ulice w Jędrzejowie: ulicę Przemysłową i Partyzantów. Dzięki wsparciu będziemy mogli wybudować drogę do terenów inwestycyjnych jędrzejowskiej strefy od węzła Łączyn przy trasie S7 - dodaje.

Z programu ponad 650 tysięcy złotych otrzymała gmina Miedziana Góra, jak informuje Zdzisław Wrzałka, wójt gminy, za tę pieniądze wyremontowany zostanie prawie kilometr drogi, a także chodnik.

- Dofinansowanie obejmie drogę gminną w miejscowości Ćmińsk-Wyrowce. Była to jedna z najpilniejszych inwestycji na terenie gminy, dzięki rządowemu wsparciu mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią drogi i bezpiecznym chodnikiem - dodaje.

Z rządowego wsparcia skorzysta także gmina Morawica, która na budowę dróg otrzymała ponad 2,5 miliona złotych. Burmistrz miasta i gminy Marian Buras podkreśla, że nowa droga, która powstanie spełni ważną rolę ponieważ będzie łączyła Bilczę z Brzezinami.

- Łączna długość odcinka wyniesie ponad kilometr. Będzie to kompleksowa budowa łącznie z oświetleniem i chodnikami. Nasza gmina bardzo dynamicznie się rozwija dlatego rozwój i zapewnienie niezbędnej infrastruktury dla mieszkańców, jest konieczny - dodaje.

Zdaniem Senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia program budowy i remontów dróg lokalnych to ogromny skok jakościowy, jeżeli chodzi o stan dróg w województwie.

- To początek wielkiego programu modernizacji dróg lokalnych. W kolejnych latach do gmin i powiatów całego kraju, również naszego województwa, będą trafiały istotne środki, które przyczynią się do znacznej poprawy infrastruktury drogowej - dodaje.

Jak podkreśla Anna Krupka, parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, te inwestycje, które są możliwe dzięki rządowemu wsparciu, przyczynią się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, ale również rozwoju lokalnej gospodarki.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem i te inwestycje drogowe, które będą realizowane w najbliższym czasie, na pewno przyczynią się do jego poprawy na świętokrzyskich drogach. Ponadto jestem przekonana, że będzie to stanowiło motor napędowy rozwoju gospodarczego - dodaje.

Poseł PiS Marek Kwitek podkreśla, że dzięki rządowemu wsparciu będzie możliwe także wyremontowanie ulicy Mickiewicza, która jest jedną z ważniejszych traktów w Sandomierzu.

- Ta inwestycja nie byłaby zrealizowana gdyby nie rządowe wsparcie. Ulica Mickiewicza, dzięki rewitalizacji stanie się nie tylko wizytówką miasta, zwiększy się również bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych - dodaje.

Na realizację projektów, samorządy mają czas do końca roku. Maksymalna kwota dotacji dla jednej inwestycji wynosi 5 milionów złotych. Za pieniądze przekazane dzisiaj gminy wybudują 12 kilometrów dróg.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution