101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Budowa będzie droższa niż zakładano. Ratusz dołoży?

Data publikacji: 12.06.2018 14:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizualizacja przebudowy ulicy Olszewskiego w Kielcach
Fot. MZD Kielce

Ponad 5 milionów złotych więcej może kosztować przebudowa ulicy Olszewskiego w Kielcach. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowej w północnej części miasta.

W przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg swoje oferty przedstawiły cztery firmy. Jarosław Skrzydło, rzecznik instytucji, informuje, że różnice w cenach są znaczące.

- Najtańszą ofertę złożyła firma Intercor z Zawiercia, która swoje usługi wyceniła na prawie 37,5 milionów złotych. Z kolei najdroższa złożona przez spółkę Mosty Łódź opiewa na ponad 44 miliony. Tymczasem miasto miało zarezerwowane na ten cel niespełna 32 miliony złotych - dodaje.

Inwestycja ma być współfinansowania w 85 procent przez Unię Europejską z projektu Rozwój Komunikacji Publicznej w Kielcach, który opiewa na ponad 300 milionów złotych. Na razie nie wiadomo czy przetarg zostanie unieważniony czy uda się znaleźć dodatkowe pieniądze na ten cel. Niewykluczone także, że urzędnicy będą się starali się dokonać przesunięć finansowych w unijnym projekcie.

Celem przebudowy ulicy Olszewskiego jest poprawa dostępności komunikacyjnej do rozwijającego się Kieleckiego Parku Technologicznego. Ulica zostanie przedłużona w kierunku północnym. W planach jest budowa łącznika w kierunku wschodnim, który będzie się kończył na obecnym skrzyżowaniu ulic Zagnańskiej i Witosa.

Najdroższym elementem inwestycji  będzie budowa nowego wiaduktu o długości 190 metrów. Powstanie on nad linią kolejową, na odcinku pomiędzy rondem a ulicą Zagnańską.

Inwestycja zakłada także wybudowanie drogi jednojezdniowej, budowę zatok autobusowych, drogi dla rowerów oraz ronda na przecięciu przedłużenia ul. Olszewskiego z łącznikiem do ul. Zagnańskiej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution