101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Senator Rusiecki: Centrum na Bukówce jest naszym ambasadorem

Data publikacji: 13.06.2018 10:35
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Senator PiS Jarosław Rusiecki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sejmowa i Senacka Komisja Obrony Narodowej będzie dziś obradować w Kielcach. W ramach wyjazdowego posiedzenia komisje spotkają się w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Jak informuje senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej, celem spotkania jest między innymi poznanie infrastruktury i systemu szkoleń, które prowadzi kielecka jednostka, przygotowująca wojskowych do udziału w misjach zagranicznych.

Jak zauważył gość Radia Kielce Bukówka to bardzo ważny ośrodek szkoleniowy polskich sił zbrojonych i cywilnych pracowników. W kontekście zapowiedzi ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka o wzmocnieniu naszego udziału w misjach pokojowych ONZ, znaczenie tej jednostki jeszcze wzrośnie. Senator przypomniał, że decyzje o rezygnacji z udziału w misjach pokojowych ONZ podjął rząd PO-PSL. Łatwo jest zrezygnować, ale potem trudno odbudować swoją pozycję. Misje to nie tylko konkretna pomoc w miejscach konfliktu, ale także budowanie prestiżu polskich sił zbrojnych i Polski na arenie międzynarodowej. To cel, który trzeba sobie postawić na najbliższe lata. Przygotowanie żołnierzy do wyjazdów odbywa się właśnie na Bukowce. Jednostka to ambasador naszego regionu, który nie tylko promuje świętokrzyskie, ale także polskie siły zbrojne. Jakość szkolenia i umiejętności instruktorów są na najwyższym światowym poziomie - dodaje senator.

Przedstawiciele obu komisji będą mogli obejrzeć pokazy dynamiczne, system szkolenia, a także zapoznać się z bazą centrum. Goście odwiedzą także Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, gdzie złożą kwiaty przed tablicą upamiętniającą rozbicie więzienia Urzędu Bezpieczeństwa w sierpniu 1945 roku przez oddziały Antoniego Hedy „Szarego” i uwolnienie  przetrzymywanych tam więźniów w tym wielu żołnierzy AK.

Posiedzenie Sejmowej i Senackiej Komisji Obrony Narodowej w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach rozpocznie się o godzinie 11.00.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution