101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Doradca finansowy z Sandomierza w rękach CBA. Przyjął wysoką łapówkę

Data publikacji: 13.06.2018 10:43
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

CBA
Fot. cba.gov.pl

Piotr K.- Sz., doradca finansowy z Sandomierza został aresztowany przez agentów rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, w chwili przyjęcia łapówki w wysokości 50 tysięcy złotych.

Jak informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA, zatrzymanie to efekt operacji specjalnej. - Agenci wkroczyli do jednego z warszawskich hoteli. Mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA. W chwilę po tym jak wziął gotówkę był już w rękach funkcjonariuszy – mówi Temistokles Brodowski.

Ustalenia rzeszowskiego CBA wskazują, że mężczyzna powoływał się na wpływy w Krajowej Administracji Skarbowej, a za pieniądze miał załatwić zwrot około pół miliona złotych nienależnego VAT-u. Zgromadzone dowody zostaną przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie mężczyzna usłyszy zarzuty.

Rzecznik dodaje, że nadal trwają czynności, a sprawa jest rozwojowa. Badane będą kolejne wątki m. in. dotyczące ewentualnych wyłudzeń VAT.    

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution