101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Za darmo przeszkolą biznesmenów. Aby łatwiej sięgali po unijne wsparcie

Data publikacji: 13.06.2018 11:47
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zainteresowaniu przygotowanymi przez NCBR programami dla przedsiębiorców jest duże
Fot. NCBR

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać unijne pieniądze na badania i rozwój oferuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jak mówi Joanna Makocka z działu komunikacji i promocji centrum, takich spotkań w Polsce będzie pięćdziesiąt, z czego w województwie świętokrzyskim dwa.

- Spotkania odbędą się w Kielcach i Starachowicach w drugiej połowie roku, najpewniej we wrześniu i październiku. Konkretny termin podamy jeszcze w sierpniu. Zainteresowanych przedsiębiorców zachęcam do wejścia na stronę internetową poświęconą projektowi - informuje Joanna Makocka.

Na stronie internetowej ncbrdlafirm.pl można znaleźć między innymi program szkoleń oraz tematykę na nich poruszaną. Jak tłumaczy Joanna Makocka, wiele firm już teraz inwestuje w działalność badawczo rozwojową, ale niektórzy przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy, że mogą na ten cel łatwo pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. Jak podkreśla, coraz więcej firm chce sięgać po unijne pieniądze.

Widać to po dużym zainteresowaniu programami dla przedsiębiorców przygotowanymi przez NCBR. Przykładem jest program „Szybka ścieżka”, gdzie pierwszy nabór w tym roku już się zakończył. Warsztaty mają pokazać firmom, w jaki sposób najłatwiej sięgnąć po unijne wsparcie.

Łączny budżet tegorocznych konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju to ponad 5 miliardów złotych. W samej tylko „Szybkiej ścieżce”, flagowym programie skierowanym do przedsiębiorców, NCBR przygotował aż 2,85 mld zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution