101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mundial 2018. Gdzie oglądać mecze?

Data publikacji: 13.06.2018 13:28 / Data aktualizacji: 13.06.2018 19:00
Autor: Robert Felczak , Grażyna Szlęzak-Wójcik , Ewa Pociejowska-Gawęda , Wiktor Dziarmaga , Emilia Sitarska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI  OFICJALNE LOGO MUNDIALU

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI – OFICJALNE LOGO MUNDIALU
Fot. materiały prasowe

W czwartek (14 czerwca) rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W których miejscowościach w województwie świętokrzyskim będą tzw. strefy kibica?

Na czas mistrzostw świata w piłce nożnej 2018 Telewizja Polska przygotowała ofertę na organizację stref kibica w całym kraju. Mogą one być organizowane na placach i skwerach oraz w kawiarnianych ogródkach, pubach i restauracjach. W wielu miejscowościach województwa świętokrzyskiego, np. w Jędrzejowie, Pińczowie i Staszowie, niestety nie będzie stref kibica. Mecze będzie można jednak obejrzeć w pubach, kawiarniach i restauracjach.

 

KIELCE

Sportowe emocje będzie można przeżywać na Rynku, gdzie powstanie bezpłatna Strefa Kibica, w której pokazywane będą mecze reprezentacji Polski. Katarzyna Telka z kieleckiego urzędu miasta informuje, że obejrzymy także mecz otwarcia (14 czerwca) i finał Mundialu (15 lipca). Telebim będzie ustawiony na rogu Rynku przy ulicy Bodzentyńskiej. Należy pamiętać, że na wydzielony teren strefy nie będzie można wnosić alkoholu.

Oprócz wspólnego oglądania meczów nie zabraknie też dobrej muzyki i konkursów dla publiczności. Dodatkowo 24 czerwca, przed meczem z Polski z Kolumbią, przygotowano specjalny koncert. Na scenie wystąpi Margaret. Wydarzenie będzie także kończyło dwudniowe święto Kielc.

 

MORAWICA

W Morawicy strefa kibica zostanie zorganizowana na dużej sali Samorządowego Centrum Kultury. Przygotowano tam miejsce dla około 200 osób. Na dużym ekranie będzie można obejrzeć mecze otwarcia, finał oraz wszystkie pojedynki polskiej reprezentacji. Na uczestników czekają także konkursy - do wygrania między innymi bilety na koncert Dawida Kwiatkowskiego i Juli organizowany w Amfiteatrze Kadzielnia, a także gadżety reprezentacji Polski. Będzie także poczęstunek.

Marcin Dziewięcki zastępca burmistrza Morawicy dodaje, że na meczu otwarcia spotkać się będzie można z byłym bramkarzem reprezentacji Polski, a obecnie trener drużyny Seniorów w Klubie Sportowym MORAVIA Markiem Bąbnem, który podsumuje oraz skomentuje spotkanie.

 

SKARŻYSKO-KAMIENNA

Miejskie Centrum Kultury organizuje strefy kibica, ale nie będą to jednak telebimy. Wszystkie mecze oglądać będzie można w kilku lokalach. Szczegóły - MCK.

 

STARACHOWICE

Miłośnicy piłki nożnej ze Starachowic będą mogli oglądać mecze w specjalnie wyznaczone strefie kibica. Znajdować się będzie ona obok krytej pływalni przy ulicy Szkolnej. Krystian Sadza, dyrektor starachowickiego MOSiR, zaznacza, że w przygotowanym miejscu będzie miejsce dla około 250-300 osób. Współorganizatorem starachowickiej strefy kibica jest kręgielnia Atlantyda.

 

WŁOSZCZOWA

We Włoszczowie strefa kibica będzie 24 czerwca podczas meczu Polska - Kolumbia. Wówczas w mieście kończą się czterodniowe Dni Włoszczowy. Na ten dzień na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji ustawiony zostanie duży telebim o wymiarach ponad 3,5 x 6 metrów w rozdzielczości Full HD. Dla kibiców przygotowanych zostanie 800 miejsc siedzących. - Ponadto skorzystać będzie można z tysiąca miejsc na trybunach stadionu z których telebim będzie widoczny - zapewnia Sylwester Kowalski, dyrektor Domu Kultury we Włoszczowie. Jak dodaje pozostałe mecze z udziałem reprezentacji Polski we Włoszczowie będą transmitowane w miejscowym Domu Kultury na sali kinowej.

Sylwester Kowalski wierzy, że mecze Polaków będą cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Włoszczowy, podobnie jak to było w latach poprzednich.

 

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Strefa kibica powstanie na Rynku. Od czwartku miłośnicy piłki nożnej wszystkie mundialowe mecze będą mogli oglądać na dużym, LED-owym telebimie. Organizator strefy kibica, czyli Miejskie Centrum Kultury, zakłada, że mecze cieszyć się będą szczególnym zainteresowaniem i może na nie przyjść więcej niż tysiąc osób. Jak informuje Dorota Kowalczyk z MCK podczas zmagań Polaków strefa gastronomiczna zostanie oddzielona, zapewniona zostanie ochrona i toalety. Ostrowiecka strefa kibica startuje 14 czerwca, transmitowane będą wszystkie mecze do 15 lipca.

 

SANDOMIERZ

W Sandomierzu nie będzie miejskiej strefy kibica. Wiceburmistrz Katarzyna Zioło przyznała, że rozważano taką możliwość, ale odstąpiono od niej ze względu na duże koszty, które nie zostały ujęte wcześniej w budżecie. Dodała, że organizacja strefy kibica kosztowałaby około 200 tysięcy złotych, ponieważ trzeba byłoby wykupić licencję od telewizji publicznej lub prywatnej, ponadto wynająć telebim, co w ostatnim czasie znacznie podrożało ze względu na zainteresowanie, a także wynająć ochronę.

- Gdyby miasto zdecydowało się na ten wydatek trzeba byłoby zrezygnować z realizacji jakiejś inwestycji ujętej w budżecie albo innych zaplanowanych wcześniej działań - dodała wiceburmistrz.

 

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI

Piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się w czwartek 14 czerwca i trwać będą do 15 lipca. W meczu otwarcia w Moskwie Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską o godz. 17. Polacy swoje mecze grupowe rozegrają: 19 czerwca z Senegalem w Moskwie, 24 czerwca z Kolumbią w Kazaniu i 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

 

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI – TRANSMISJE W TVP SPORT

http://sport.tvp.pl/mundial2018/transmisje

 

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI – SPECJALNY SERWIS TVP SPORT

http://sport.tvp.pl/mundial2018

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution