101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marszałek senior w Kielcach. Mówił o zbliżających się wyborach samorządowych

Data publikacji: 13.06.2018 16:13
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Wizyta Kornela Morawieckiego. Na zdjęciu od lewej: Andrzej Lubelski - przewodniczący ugrupowania Wolni i Solidarni w województwie świętokrzyskim, Kornel Morawiecki – prezes Wolni i Solidarni, Mariusz Olszewski - wiceprzewodniczący ugrupowania w regionie i Marek Głowacki
Kielce. 13.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kornel Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Kielc. Marszałek senior Sejmu, a także prezes ugrupowania Wolni i Solidarni przyjechał do stolicy regionu, z okazji jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego.

Jak podkreślił założyciel Solidarności Walczącej, nie byłoby sukcesu województwa, gdyby nie zaangażowanie i upór wielu mieszkańców Kielecczyzny.

- W dwudziestą rocznicę powstania Świętokrzyskiego, chciałbym również osobiście podziękować jednemu z bohaterów tamtych czasów, czyli Mariuszowi Olszewskiemu, który był jednym z liderów społecznej aktywność, w czasach gdy ważyły się losy województwa świętokrzyskiego - dodaje.

Marszałek senior, podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się także do nadchodzących wyborów samorządowych. Jak zakomunikował, w wyborach do sejmików wojewódzkich w całym kraju, Wolni i Solidarni wystartują ze wspólnych list Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast jeżeli chodzi o wybory w miastach i gminach, działacze mają pełną dowolność, ale również nie wykluczają szukania koalicji.

Kielce. Wizyta Kornela MorawieckiegoKielce. 13.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przedstawiciele Wolnych i Solidarnych podkreślają, że najprawdopodobniej nie wystawią swojego kandydata na fotel prezydenta Kielc, lecz poprą jednego potencjalnych kandydatów.

Podczas dzisiejszej wizyty w Kielcach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Kornel Morawiecki złożył kwiaty przed pomnikiem Czynu Legionowego, a także na cmentarzu kieleckim przy grobie Wiktora Jarońskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution