101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rodzinny piknik na trawie zamiast zakupów

Data publikacji: 13.06.2018 17:16
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rodzinne pikniki na trawie w każdą niehandlową niedzielę chce organizować w Busku-Zdroju Stowarzyszenie "Nasz Region Ponidzie". Cykliczne wydarzenie skierowane do mieszkańców i kuracjuszy ma sprzyjać integracji, propagowaniu zdrowego stylu życia i dbania o środowisko. Spotkaniom mają towarzyszyć również dyskusje, ćwiczenia sportowe i występy lokalnych artystów.

Działacze ze stowarzyszenia chcą organizować pikniki na trawniku w nowej części parku zdrojowego, który uczestnikom spotkania ma służyć jako „żywy dywan”. Janusz Służalski sekretarz organizacji tłumaczy, że rodzinne pikniki odbywałyby się w godzinach porannych w każdą wolną od handlu niedzielę.

- Wychodzimy z propozycją do mieszkańców i gości, jak mogą spędzić swój wolny czas. Integracyjne spotkania w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych na świeżym powietrzu z pewnością wszystkim wyszłyby na dobre – przekonuje działacz Naszego Regionu Ponidzie.

Kamil Oliwkiewicz, prezes stowarzyszenia, podkreśla, że w trakcie rodzinnych pikników prowadzone byłyby również różne akcje edukacyjne. Zaznacza, że podobne wydarzenia organizowane są już w innych polskich miastach.

- Liczymy, że impreza szybko stałaby się rozpoznawalna w mieście i każdy z mieszkańców wiedziałby, że kiedy tylko jest ładna pogoda, można w niedzielny poranek wybrać się do parku i spędzić tam czas z innymi – tłumaczy Kamil Oliwkiewicz.

Działacze z prośbą o pozwolenie na organizację rodzinnych pikników zwrócili się do władz miasta. Burmistrz Waldemar Sikora zaznacza, że spotkania mogą naruszać regulamin samego parku i status całej strefy uzdrowiskowej. Jako właściwą lokalizację dla tego typu wydarzeń wskazuje tereny rekreacyjne przy osiedlu Pułaskiego.

- Pomysł członków Stowarzyszenia Nasz Region Ponidzie nie jest zły, ale niestety obowiązujące nas przepisy mogą uniemożliwić jego realizację. Przynajmniej na tym terenie, który społecznicy podali w skierowanym do nas piśmie – wyjaśnia burmistrz.

Buskie stowarzyszenie pikniki chce organizować od końca czerwca do ostatniego weekendu września. Podobną inicjatywę zapoczątkowały władze Skarżyska-Kamiennej. W ramach akcji „Niedziela dla Rodziny” w niehandlowe niedziele w miejskich placówkach sportu i kultury organizowane są imprezy dla całych rodzin.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution