101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

9 lat temu decyzją papieża przeniósł się z Watykanu do Sandomierza

Data publikacji: 13.06.2018 17:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Biskup Krzysztof Nitkiewicz
Święty Krzyż. 10.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mija 9 rocznica mianowania ks. Krzysztofa Nitkiewicza na biskupa diecezji sandomierskiej. Decyzję w tej sprawie podjął papież Benedykt XVI. Biskup Nitkiewicz, zanim objął stanowisko ordynariusza diecezji, pracował w Kurii Rzymskiej w Watykanie.

W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że chociaż Rzym ma cały czas w sercu, to cieszy się, że jest w Sandomierzu, gdzie spotkał wielu wspaniałych ludzi. Dodał, że stara się dawać z siebie to, co najlepsze i zawsze prosi swoich współpracowników o przebaczenie za różne swoje wady.

- Powoli się do siebie przyzwyczajamy i myślę, że na pewno kolejne lata będą i piękniejsze i jeszcze bardziej owocne - stwierdził biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Zapytany o to, czego można nauczyć się od mieszkańców Sandomierza, stwierdził, że na pewno uwagę zwraca przywiązanie do historii i tradycji swojego miasta oraz to, że ludzie są dumni z tego, iż urodzili się w Sandomierzu.

- Człowiek, który się wstydzi swojego miejsca urodzenia, nie jest godny naśladowania, trzeba być dumnym z miejsca pochodzenia i sandomierzanie na pewno tacy są - stwierdził.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz dodał, że nie ma w zwyczaju świętować żadnych jubileuszy. Tak jest i tym razem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution