101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ponad 100 tysięcy złotych dla kieleckiego hospicjum

Data publikacji: 14.06.2018 07:23 / Data aktualizacji: 14.06.2018 15:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Finał akcji Pola Nadziei. Wyróżnienie Anioł Nadziei z Żonkilem otrzymała Wiktoria Ucig  wolontariuszka w hospicjum na osiedlu Czarnów

Finał akcji "Pola Nadziei". Wyróżnienie "Anioł Nadziei z Żonkilem" otrzymała Wiktoria Ucig - wolontariuszka w hospicjum na osiedlu Czarnów
Kielce. 14.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 100 tysięcy złotych na potrzeby hospicjum na Czarnowie zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej w trakcie kampanii „Pola Nadziei”. Celem tego przedsięwzięcia jest uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych i edukacja dotycząca potrzeb osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych.

Podczas kampanii odbywały się m.in. uliczne zbiórki i koncerty. Jak informuje ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas, akcja nie udałaby się, gdyby nie wsparcie licznego grona wolontariuszy.

- To z jednej strony promocja opieki dla osób terminalnie chorych, a przy okazji zbieranie pieniędzy na działalność hospicjum. W tych działaniach, zarówno promocyjnych, jak i w pozyskiwaniu funduszy wolontariusze są nieodzowni i niezastąpieni, są filarem naszych działań – stwierdził ksiądz Stanisław Słowik. 

Finał akcji "Pola Nadziei". Specjalne wyróżnienie otrzymał Krzysztof Słoń - senator Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: ks. Stanisław Słowik - dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej i Krzysztof Słoń - senator RPKielce. 14.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Podczas gali, wyróżnienie „Anioł Nadziei z Żonkilem” otrzymała Joanna Jaworska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Brynicy, która aktywnie angażowała młodzież w kampanię. Nagrodę otrzymała także Wiktoria Ucig, która od prawie roku jest wolontariuszką w hospicjum na osiedlu Czarnów.  

- Pomagam w organizacji kampanii "Pola Nadziei" i w zbiórkach pieniędzy. Z moją koordynatorką prowadzimy w szkołach prelekcje, podczas których mówimy na czym polega wolontariat hospicyjny – dodała Wiktoria Ucig.

Za wieloletnie wspieranie kampanii, specjalne wyróżnienie trafiło do Krzysztofa Słonia - senatora Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztofa Lipca - prezesa świętokrzyskiego PiS.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution