101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rodzinny piknik w Tokarni. Zaprezentują się najlepsze kapele i muzycy ludowi

Data publikacji: 14.06.2018 10:06
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.06.2017 Tokarnia. Jawor u źródeł kultury
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nestor świętokrzyskich śpiewaków, czyli Stefan Wyczyński z kapelą z Lubczy, Genowefa Pigwa, a także Agata Sałata z Kapelą Bielińską, Zespół Pieśni i Tańca Kielce oraz Zespół Pieśni i Tańca Kielecczyzna – to artyści, którzy wystąpią podczas rodzinnego pikniku w najbliższą niedzielę, w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Podczas imprezy organizowanej przez naszą rozgłośnię, wspólnie z Muzeum Wsi Kieleckiej, swoją twórczość zaprezentują także tegoroczni laureaci konkursu „Jawor u źródeł kultury”.

Jak informuje Beata Ryń, rzecznik muzeum, będzie można skosztować również tradycyjnych, regionalnych potraw. - Na licznych stoiskach spróbować będzie można serów, orzeźwiającej maślanki, ogórków małosolnych, chleba ze smalcem i wędlin z certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego, które będą podawane także na gorąco. Panie z kół gospodyń wiejskich przygotują także pierogi, parzybrodę i galantynę – wylicza Beata Ryń.

Nie zabraknie również słodkich wypieków. Z kolei nasza rozgłośnia ufundowała pieczonego prosiaka i świętokrzyski żurek. Jak podkreśla Beata Ryń, konkurs „Jawor u źródeł kultury” oraz towarzyszący mu piknik rodzinny, to festiwal przyczyniający się do wzbogacania dziedzictwa regionu, budowania jego tożsamość i pielęgnowania rodzimych tradycji. - To jest znakomity konkurs, który nagradza najznakomitsze zespoły ludowe, animatorów kultury, kapele ludowe i solistów. To konkurs, którego misją edukacyjną jest pielęgnowanie tradycji ludowej i dziedzictwa naszej ziemi – dodała Beata Ryń.

Rodzinny piknik rozpocznie się o godzinie 12.00 mszą świętą przed zabytkowym kościołem z Rogowa. Po niej uczestnicy przemaszerują przed scenę, gdzie do godzin wieczornych trwać będzie zabawa, przy wtórze zespołów folklorystycznych. Patronat nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution