101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kadzielnia, zamek i katedra z... odpadów

Data publikacji: 14.06.2018 11:57
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rostrzygnięcie konkursu „Recykling na Miarę"
Kielce. 14.06.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Stare ubrania, zniszczone zasłonki i zużyte obrusy zyskały nowe życie, dzięki uczestnikom konkursu „Recykling na Miarę". W Wojewódzkim Domu Kultury wyłoniono zwycięzców rywalizacji. Uczestnicy tworzyli z materiałów przeznaczonych do recyklingu wizerunki m. in. Kadzielni, chęcińskiego zamku i Bazyliki Katedralnej.

W projekcie uczestniczyło 27 szkół z województwa świętokrzyskiego, które otrzymały po 30 kg materiałów tekstylnych pochodzących z Fundacji Vive Serce Dzieciom. Grażyna Jarosz, prezes fundacji, przypomina, że to już druga edycja konkursu. - W zeszłym roku, tematyką przewodnią były „cztery pory roku”. Tym razem skupiliśmy się na naszym dziedzictwie kulturowym. Widać, że nauczyciele wyciągnęli wnioski z poprzedniej edycji, a poziom tych prac był bardzo wysoki - mówi Grażyna Jarosz.

Agnieszka Servaas, prezes zarządu VIVE Management, a zarazem przewodnicząca kapituły konkursowej mówi, że zaskoczyła ją kreatywność uczestników. Dodaje, że urzekła ją wiedza dzieci na temat naszego regionu. - W tych pracach wyrazili siebie, ale także zaprezentowali swój potencjał i ogromny talent - podkreśla.

Uczestnicy przed stworzeniem prac plastycznych brali udział w warsztatach. Bartłomiej i Oskar mówią, że zajęcia sprawiły im wiele radości. Do wykonania prac użyli skrawków różnych materiałów, z których stworzyli czarownice z legendy świętokrzyskiej i Bazylikę Katedralną.

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne dla siebie, ale również dla szkół, które reprezentują. Za otrzymane fundusze wyposażone zostaną pracownie plastyczne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution