101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Praca non stop przez 40 godzin. Chętnych jednak nie brakuje

Data publikacji: 14.06.2018 12:35
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.02.2018 Kielce. Widok na Targi Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 170 chętnych zgłosiło się do organizowanego w Kielcach weekendowego maratonu programistycznego Hackathon. Uczestnicy będą pracować non stop przez 40 godzin.

Wydarzenie jest częścią działań związanych z wdrażaniem strategii Smart City. Uczestnikom zostanie zaproponowane pięć kategorii, w których będą mogli się poruszać. Są to szeroko pojęte: przestrzeń miejska, energia, bezpieczeństwo, mobilność i komunikacja społeczna. Ich zadaniem będzie stworzenie produktu, np. aplikacji, która ułatwi życie mieszkańcom Kielc, a być może i innych miast.

Janusz Koza, sekretarz miasta, przyznaje, że frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Pozwala to mieć nadzieję, że powstaną prace, które będą przydatne dla mieszkańców Kielc. Najlepsze zostaną wykorzystane w praktyce.

Uczestnikom zostaną udostępnione wszelkie dane miejskie, potrzebne do stworzenia aplikacji, zgromadzone w ramach systemu informacji przestrzennej. Propozycja skierowana jest do wszystkich pasjonatów informatyki, czy telekomunikacji, po to, aby coś ulepszyć w mieście.

Tego rodzaju maratony programistyczne odbywają się już regularnie na całym świecie, a liczba ich uczestników wciąż rośnie. Podobne przedsięwzięcia organizowane przez miasta odbyły się m.in. w Płocku, Nysie i Wałbrzychu. Hackathon odbędzie się w Targach Kielce w dniach 15-16 czerwca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution