101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Za niepotrzebne ubrania, specjalistyczne rowery dla niepełnosprawnych

Data publikacji: 14.06.2018 12:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kontener na czyste tekstylia
Kielce. 14.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wiosenne wietrzenie szafy - to niecodzienny pomysł studentów Politechniki Świętokrzyskiej na pomoc swoim niepełnosprawnym rówieśnikom. W zamian za niepotrzebne ubrania, zarówno nowe, jak i używane, żacy otrzymają specjalistyczne rowery rehabilitacyjne, które posłużą niepełnosprawnym studentom.

Jak informuje Wojciech Krupa z samorządu Politechniki Świętokrzyskiej, do współpracy przy segregacji i zbiórce zbędnych ubrań, zachęciła ich fundacja Eco Textil. - Będziemy cieszyć się z każdej ilości ubrań, jaką uda się zebrać, liczymy również na duże zainteresowanie akcją wśród studentów i pracowników uczelni. Studiują u nas osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym z pewnością pomoże pozyskany sprzęt - dodaje. Jak podkreśla Wojciech Krupa, liczba rowerów specjalistycznych jest zależna od ilości ubrań jaką uda się zebrać.

Akcję postanowiło już wesprzeć kilka osób, choć jak podkreślają ci, z którymi rozmawiał nasz reporter, trwająca sesja nie sprzyja porządkowaniu szaf. - To świetny pomysł, ponieważ ubrania, które od dawna i tak się kurzą mogą przynieść wiele dobrego dla innych - podkreślają.

Wiosenne wietrzenie szafy na politechnice potrwa do 28 czerwca. Można przekazywać zarówno nową jak i używaną odzież, a także, pościel buty i pluszowe maskotki.

Kontener na czyste tekstyliaKielce. 14.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution