101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rosną mury nowej szkoły w Łopusznie. Dziś wmurowano kamień węgielny

Data publikacji: 14.06.2018 15:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Powiatowego Zespołu Szkół
Łopuszno. 14.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Coraz bliżej budowy nowej szkoły w Łopusznie. Na terenie sąsiadującym z pałacem Dobieckich, gdzie dotychczas mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego w fundamenty nowej placówki.

Jak podkreśla Teresa Pasowska, dyrektor placówki, wmurowanie kamienia węgielnego to ważna uroczystość w życiu szkoły i uczniów, którzy wzięli czynny udział w tym przedsięwzięciu. - Z tej okazji przygotowaliśmy swoją kapsułę czasu, w której umieściliśmy między innymi zdjęcia wszystkich klas i wychowawców.  Każda klasa zapisała w niej również swoje przesłanie, dla potomnych. Budowa nowej szkoły to coś, czym wszyscy żyjemy, dzięki niej spełnią się marzenia uczniów, ale również nauczycieli, którzy będą mogli uczyć się i pracować w komfortowych warunkach - dodaje.

Zdaniem Michała Godowskiego, starosty kieleckiego, szkoła w Łopusznie ma ogromne znaczenie dla całej społeczności gminy. - Na ten cel udało nam się pozyskać ponad 11-milionowe dofinansowanie, ze środków unijnych na budowę szkoły, pozostały wkład własny został uzupełniony z budżetu powiatu, dzięki czemu możemy być świadkami pięknej uroczystości - dodaje.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie dotychczas mieścił się w Pałacu Dobieckich, do którego prawa kilka lat temu odzyskali jego spadkobiercy. Powiat kielecki, któremu podlega szkoła mógł odkupić pałac, negocjować warunki dzierżawy lub szukać innego miejsca dla uczniów. W tej sytuacji samorząd zdecydował o złożeniu wniosku o unijną dotację na budowę nowego obiektu.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 21 milionów złotych, z czego 8 milionów pochodzi z budżetu powiatu. Pozostała kwota to unijne dofinansowanie. Planowane zakończenie budowy szkoły  to koniec czerwca 2019 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution