101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Inauguracja w Rosji i Kielcach. Kibice na Rynku śledzili pierwszy mecz mundialu

Data publikacji: 14.06.2018 19:44
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Strefa Kibica na kieleckim Rynku

Strefa Kibica na kieleckim Rynku
Kielce. 14.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Efektownym zwycięstwem zakończył się mecz otwarcia 21 Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Gospodarze w spotkaniu inauguracyjnym rozgromili drużynę Arabii Saudyjskiej 5:0. Pierwszy mecz mundialu był też otwarciem strefy kibica na kieleckim Rynku. Zainteresowanie kibiców tym spotkaniem nie było duże. Mimo to uczestnicy chwalili pomysł powstania strefy.

Kielczanie, którzy przyszli na Rynek zaznaczali, że wspólne kibicowanie daje więcej emocji. Zdaniem większości, najgorętszą atmosferę będzie można poczuć podczas meczów reprezentacji Polski - pierwszy z nich już w najbliższy wtorek.

Pojawiło się też kilka uwag, zdaniem niektórych osób, organizatorzy powinni zapewnić dla kibiców miejsca siedzące, inni zaznaczali, że telebim jest zbyt mały, aby komfortowo oglądać spotkania.

Kielecka strefa kibica może docelowo pomieścić około 3 tysięcy osób. Wejście na teren jest bezpłatny. Na wygrodzony plac nie można wnosić alkoholu.

Artur Sobolewski, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w ratuszu przyznaje, że podczas meczu Rosja - Arabia Saudyjska nie spodziewał się, dużej frekwencji. Przypomniał jednocześnie, że na Rynku obejrzymy także wszystkie mecze Polaków oraz finał Mundialu. Dodatkowo przed spotkaniem Polaków Z Kolumbią, które odbędzie się 24 czerwca na Rynku w Kielcach, wystąpi Margaret.

W Rosji kadra Adama Nawałki zagra 19 czerwca z Senegalem, 24 czerwca z Kolumbią i 28 czerwca z Japonią.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution