101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Śpiew, muzyka i modlitwa. Młodzież spotkała się w Wiślicy

Data publikacji: 16.06.2018 17:47
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej
Wiślica. 16.06.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Śpiew, taniec i modlitwa zdominowały 16. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej, które odbyło się w Wiślicy, uważanej za kolebkę chrześcijaństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło około 600 młodych osób. Zlot przebiegał pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” będącym jednocześnie hasłem roku duszpasterskiego w Kościele.

Młodzi ludzie rozpoczęli spotkanie od zawiązania wspólnoty. Później wzięli udział w warsztatach, wysłuchali świadectw i dwóch koncertów połączonych z ewangelizacją. Na scenie zaprezentowały się grupy Rock and Fire oraz Arkadio.

Ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży, podkreśla, że tegoroczne spotkanie dedykowane było przede wszystkim osobom, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania lub się do niego przygotowują.

- Przyjechaliśmy do Wiślicy, aby w tym szczególnym miejscu podziękować za dwa sakramenty: chrztu świętego i bierzmowania. Każdy z nas jest natchniony darami Ducha Świętego i jego owocami. Chcemy świadczyć w swoim środowisku i codziennym życiu o tej wielkości Ducha Świętego - podkreślił ks. Łukasz Zygmunt. 

W spotkaniu wzięli udział m.in. młodzi z parafii św. Mikołaja w Bejscach. Wśród nich były Weronika i Aleksandra. Obie w diecezjalnym spotkaniu młodzieży uczestniczyły po raz pierwszy. Jak mówią, za tydzień przyjmą sakrament bierzmowania. Ich zdaniem - towarzysząca wydarzeniu atmosfera i życzliwość innych sprzyjają radosnemu i otwartemu wyznawaniu wiary w Boga. Dla Weroniki dużym przeżyciem było świadectwo wygłoszone przez Katarzynę - byłą modelkę, która - targana wyrzutami sumienia - zrezygnowała ze ścieżki kariery, na której pojawiało się wiele zła i wróciła na drogę prowadzącą wyłącznie do Boga.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży zakończyła msza w wiślickiej bazylice pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution