101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niespodzianki w Wałbrzychu. Przegrał Maciej Giemza

Data publikacji: 19.06.2018 06:55
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Na pierwszym planie Maciej Giemza

Na pierwszym planie Maciej Giemza
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozegrane w Wałbrzychu dwie rundy mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro, nie były już tak udane dla zawodników KTM Novi Korona Kielce, jak te inauguracyjne rozegrane w Kaliszu Pomorskim. Za niespodziankę trzeba uznać drugie miejsca w "generalce" Macieja Giemzy. W klasyfikacji klubowej lepszy okazał się BKM Bielsko-Biała.

Broniący tytułu mistrzowskiego Maciej Giemza w Kaliszu Pomorskim nie miał sobie równych, a w Wałbrzychu musiał dwukrotnie uznać wyższość niespełna 19-letniego Dominika Olszowego z CKM Cieszyn.

- Jest to bardzo interesujący zawodnik. Przyszedł do enduro z motocrossu. Jeździ bardzo odważnie, szybko i pewnie. Maciek nawet się ucieszył, bo wreszcie ma godnego siebie rywala - powiedział prezes kieleckiego klubu Ryszard Bracik. 

Po czterech rundach Maciej Giemza wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej, jak i klasy E1. W tej drugiej kategorii na drugim i trzecim miejscu ukończył rywalizację w Wałbrzychu wicelider Rafał Bracik.

W klasie junior Aleksander Bracik był drugi i trzeci. Po czterech startach jest drugi ze stratą 3 punktów do prowadzącego Kacpra Bakalarza z BKM Bielsko Biała.

O wielkim pechu może mówić Robert Frydrych, który pierwszego dnia zawodów zajął 2. miejsce. W drugim zaliczył upadek i nie mógł kontynuować rywalizacji. Okazało się, że ma pęknięta żebra i konieczna była wizyta w szpitalu.     

W klasyfikacji klubowej KTM Novi Korona przegrał w Wałbrzychu różnicą 12 punktów z BKM Bielsko Biała, ale po rozegranych czterech rundach, zachował prowadzenie. Przewaga kielczan stopniała jednak do 2,5 punktu. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution