101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Kielcach atmosfera piłkarskiego święta. Jaki wynik typujemy?

Data publikacji: 19.06.2018 13:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Strefa kibica. Mecz Polska - Senegal
Kielce. 19.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Po 12 latach nieobecności piłkarska reprezentacja Polski wraca na mundial. Dziś w Rosji na stadionie w Moskwie pierwszy mecz biało-czerwonych. Kadra Adama Nawałki zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Mimo że początek tego spotkania o godzinie 17.00 to na ulicach Kielc już da się odczuć atmosferę piłkarskiego święta.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał nasz reporter, podkreślają, że Polska z pewnością poradzi sobie w starciu z Senegalem. Niektórzy, by móc w spokoju przezwać piłkarskie emocje wzięli wolne od pracy. Kielczanie duże nadzieje pokładają w Robercie Lewandowskim. Najczęściej typują wynik 2:0 na korzyść reprezentacji Polski.

Atmosferę mundialu można poczuć również na głównym deptaku miasta, czyli ulicy Sienkiewicza gdzie przy okazji święta Kielc sprzedawane są gadżety związane z biało-czerwonymi. Jak informuje pan Jarosław z Łodzi, który na swoim stoisku oferuje między innymi szaliki i koszulki reprezentacyjne, przed pierwszym meczem biało-czerwonych chętnie sprzedają się gadżety z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego.

- Kielczanie, od samego rana przygotowują się do kibicowania, chętnie sięgają po trąbki, szaliki i czapeczki, by jak najlepiej dopingować biało-czerwonych - powiedział.

Na mundialu w Rosji Polacy grają w grupie H, gdzie oprócz Senegalu zmierzą się z Kolumbią i Japonią. Wszystkie mecze biało-czerwonych możemy oglądać w kilkunastu otwartych strefach kibica, które z okazji mistrzostw zorganizowane są w całym województwie. W Kielcach mecze możemy oglądać na specjalnie przygotowanym telebimie, który znajduje się na Rynku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution