101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Kwitek: burmistrz Sandomierza powinien czytać ze zrozumieniem

Data publikacji: 19.06.2018 14:04
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.02.2018 Sandomierz. Most na Wiśle
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski uważa, że perspektywa remontu starego mostu na Wiśle i przywrócenie go do ruchu drogowego oddala się o kolejnych kilka lat. Tymczasem poseł PiS Marek Kwitek komentując słowa burmistrza mówi, że pisma trzeba czytać ze zrozumieniem.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej włodarz miasta opierając się na piśmie z ministerstwa infrastruktury stwierdził, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom świętokrzyskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości inwestycja nie zostanie ukończona pod koniec 2023 roku. Pismo z ministerstwa było odpowiedzią na petycję złożoną przez burmistrza kilka miesięcy temu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W piśmie napisano, m.in., że budowa mostu będzie mogła być dofinansowana ze środków unijnych dostępnych dla Polski w nowym programie finansowym Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Komentując stanowisko burmistrza, poseł PiS Marek Kwitek powiedział, że w informacjach z ministerstwa infrastruktury nie ma żadnych sprzeczności z tym, co wcześniej deklarowali parlamentarzyści. Poseł dodał, że burmistrz powinien czytać ze zrozumieniem, ponieważ w piśmie jest mowa o tym, iż do roku 2021-22 potrwają prace przygotowawcze dla przebudowy starego mostu i obejmą uzyskanie nowej decyzji środowiskowej oraz przygotowanie dokumentacji do przetargu. Te prace będą prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i zostaną sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu państwa. 

Poseł Marek Kwitek zauważył, że nie powinno być zaskoczeniem to iż w realizacji takiej inwestycji możliwa jest kompilacja pieniędzy z budżetu państwa i Unii Europejskiej. Całość obejmuje zapowiadany 5-letni cykl realizacji zadania, które częściowo wkroczy w nową perspektywę finansową UE.

Według naszych nieoficjalnych informacji, w najbliższy czwartek premier Mateusz Morawiecki mówiąc o planie inwestycyjnym, ogłosi decyzję o remoncie starego mostu w Sandomierzu.

Obiekt został zamknięty dla ruchu pojazdów w 2013 roku. 14 lutego tego roku podczas konferencji prasowej na moście poseł Marek Kwitek oraz pozostali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu poinformowali o planie finansowym na realizację tego zadania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution