101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Beata Szydło z wizytą w regionie. Odwiedzi m.in. Starachowice i Ostrowiec

Data publikacji: 20.06.2018 12:26 / Data aktualizacji: 23.06.2018 12:30
Autor: Emilia Sitarska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wicepremier Beata Szydło
Skarżysko-Kamienna. 09.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wicepremier Beata Szydło odwiedzi w weekend województwo świętokrzyskie. W ramach kampanii „Polska jest jedna” będzie rozmawiać z mieszkańcami: Starachowic, Ostrowca, Sandomierza i Włostowa w gminie Lipnik.

W Ostrowcu Świętokrzyskim spotkanie z Beatą Szydło zaplanowano na dzisiaj na godzinę 17.00 w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości na osiedlu Pułanki.

Jak informuje Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, z tym przyjazdem wiązane są bardzo duże nadzieje.

- Przypomina wizytę Mateusza Morawieckiego w Kielcach. Premier zapowiadał wtedy, że w planach jest reaktywowanie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Dla północnej części regionu to szczególnie ważna wizyta pod tym kątem - zaznacza Krzysztof Lipiec.

- Spotkania z panią premier wzmocnią naszą pozycję w tym, aby można było w dobrym czasie skorzystać z tych wszystkich planów rozwojowych, które wpisują się w plan zrównoważonego rozwoju Mateusza Morawieckiego - tłumaczy parlamentarzysta.

Poseł Lipiec przypomniał, że podczas podobnej serii spotkań w 2015 roku udało się stworzyć program, który doprowadził Prawo i Sprawiedliwość do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. Podobnie jest obecnie, kiedy powstaje program przygotowujący do wyborów samorządowych, a w przyszłym roku wyborów do parlamentu europejskiego i krajowego.

Poseł PiS Andrzej Kryj, mówi, że to duża szansa, aby wyartykułować problemy i kolejne zadania do wykonania, które pojawią się w planach na przyszłą kadencję.

- Dla naszego miasta przyjazd pani premier jest wyróżnieniem i dużą szansą, aby przeprowadzić dobrą rozmowę o Polsce, o problemach naszego miasta. Jest szansa, że trafią one do najważniejszych osób w tym kraju - mówi Andrzej Kryj.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda podkreśla, że obecny rząd od samego początku wspierał samo miasto, jak i powiat. Jak mówi, nigdy takiego wsparcia nie było. W tej chwili w Ostrowcu rozwija się przemysł, za przykład podaje reaktywację walcowni na terenie starej huty.

Konferencja ws. wizyty Beaty Szydło w Starachowicach. Na zdj. poseł Krzysztof Lipiec i starosta starachowicki Danuta KrępaStarachowice. 20.06.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Będziemy chcieli, aby pani premier dalej nas wspierała i była takim emisariuszem, który pamięta o Świętokrzyskim i o Ostrowcu - mówi Zbigniew Duda.

Senator PiS Jarosław Rusiecki z kolei wymienia tematy, które będą mogły zostać szerzej omówione podczas wizyty z Beatą Szydło. Wśród nich - istotną sprawę rozwoju małej przedsiębiorczości, ale nie tylko. Przypomina, że Beata Szydło jest autorką programu w zakresie wsparcia rodzin i osób starszych.

- To ważne, ponieważ Ostrowiec to miasto, które w znacznej mierze składa się z osób starszych - mówi senator.

Dziś Beata Szydło odwiedzi także Starachowice. Starosta Danuta Krępa zaznacza, że podczas spotkania, mieszkańcy będą mogli nie tylko dowiedzieć się o wdrażanych programach rządowych, ale także przedstawić swoje opinie i najważniejsze problemy. Spotkanie rozpocznie się o 13.30 w Starostwie Powiatowym.

Premier Beata Szydło w niedzielę przyjedzie do Sandomierza, gdzie o 11.30 w Zamku Królewskim spotka się z mieszkańcami. Odwiedzi także gminę Lipnik. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16.30 w Szkole Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution