101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezydent Lubawski z absolutorium? Radni z kolejnej komisji na „tak”

Data publikacji: 20.06.2018 16:04
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojciech Lubawski - prezydent Kielc
Kielce. 26.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Radni z Komisji Finansów Publicznych kieleckiej Rady Miasta pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały o udzieleniu prezydentowi Kielc Wojciechowi Lubawskiemu, absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Trzech radnych było za pozytywną opinią, czwórka wstrzymała się do głosu.

Projekt uchwały poparli Jarosław Karyś z PiS, niezależny Robert Siejka oraz przewodniczący komisji Tomasz Bogucki z Porozumienia Samorządowego. Wstrzymali się: Agata Wojda i Katarzyna Zapała z PO oraz Joanna Grzela i Marcin Chłodnicki z SLD.

Tomasz Bogucki, przewodniczący komisji przypomniał, że wcześniej, udzielenie absolutorium prezydentowi poparła Komisja Rewizyjna. Pozytywną opinię wydała również Regionalna Izba Obrachunkowa, dlatego decyzja komisji finansów nie jest zaskoczeniem.

Jednocześnie radni pozytywnie zaopiniowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, zakładające między innymi zwiększenie o ponad 6 milionów złotych finansowania dla Zarządu Transportu Miejskiego. Wojciech Dudzic, dyrektor wydziału budżetu w kieleckim ratuszu przyznał, że pieniądze są potrzebne, aby rozstrzygać dwa przetargi. Chodzi o zamówienie na obsługę komunikacyjną linii unijnych. Oferta, którą złożyło kieleckie MPK, przewyższa budżet ZTM o 5,7 miliona złotych.

Z kolei dodatkowe 340 tys. zł jest potrzebne na rozstrzygnięcie przetargu na zakup i montaż w kieleckich autobusach systemu zapowiedzi głosowych oraz tablic koralikowych.

Sesja absolutoryjna odbędzie się w przyszły czwartek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution