101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Na żywo robi jeszcze większe wrażenie”. Uczniowie zwiedzili Sejm i Belweder

Data publikacji: 21.06.2018 07:51 / Data aktualizacji: 21.06.2018 17:25
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mircu na wycieczce w Sejmie. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Warszawa. 21.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyscy uczniowie zwiedzali Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Na zaproszenie posła Krzysztofa Lipca, lidera świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, siedzibę parlamentu odwiedzili dziś podopieczni Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mircu w powiecie starachowickim.

Jak podkreśla Krzysztof Rokita, uczeń gimnazjum z klasy III, największe wrażenie zrobiły na nim wielkość i liczba pomieszczeń gmachu sejmowego.

- Najbardziej podobała mi się sala obrad. Podczas zwiedzania z przewodnikiem poznaliśmy wiele ciekawostek, które ciężko znaleźć w książkach czy podręcznikach - dodaje.

Pozostali uczniowie podkreślali, że wizyta na sali obrad była jednym z najciekawszych punktów wycieczki. Gabrysia, uczennica klasy II podkreśla, że od jakiegoś czasu interesuje się polityką, dlatego ta wizyta była przydatna i interesująca.

Z kolei jak mówi Julia, dzięki obecności na sali posiedzeń można poczuć się jak politycy, którzy zasiadają w ławach poselskich na co dzień.

- Na żywo robi to jeszcze większe wrażenie niż w telewizji - podkreśla.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, dzięki wizycie w Sejmie młodzież mogła między innymi przekonać się jak w rzeczywistości wygląda tworzenie prawa, które jest stanowione w tym miejscu.

- Jestem przekonany, że wizyta na długo zapadnie w pamięć młodych Polaków. Uczniowie w pigułce mogli się dowiedzieć, jak wygląda proces legislacyjny. Dziś rozmawialiśmy z młodzieżą również o tym, że jakość stanowionego prawa zależy w dużej mierze od jakości samych polityków. Dobrzy politycy to tacy, którzy potrafią zabiegać nie tylko o swoich wyborców, ale troszczą się o dobro Rzeczpospolitej - dodaje.

Jak podkreśla Ewa Miśkiewicz, nauczyciel języka polskiego w szkole w Mircu, wizyta w sejmie jest dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem.

- To bardzo ważna lekcja, kształtująca obywatelskie postawy, które są w dzisiejszym społeczeństwie najistotniejsze - dodaje.

Uczniowie, którzy odwiedzili gmach Sejmu to w większości uczestnicy konkursu, który poseł Krzysztof Lipiec współorganizował wraz z Biurem Komunikacji Społecznej Kancelarii Parlamentu. W ramach testu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące procedur legislacyjnych, ustawodawstwa, a nawet architektury sejmowej. Podczas dzisiejszej wycieczki, młodzież ze szkoły w Mircu oprócz siedziby Parlamentu RP odwiedziła także Belweder.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution