101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nie żyje Jarosław Wójcicki [WSPOMNIENIE]

Data publikacji: 21.06.2018 09:30
Autor: Iwona Murawska , Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jarosław Wójcicki - były dyrektor szpitali w Jędrzejowie, Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. arch. szpitala w Jędrzejowie

Nie żyje Jarosław Wójcicki, który w ostatnich latach był dyrektorem szpitala w Jędrzejowie. Placówką kierował od lipca 2008 roku, tuż po tym, jak przejęła ją spółka Artmedik. Pod koniec ubiegłego roku zrezygnował z pełnienia tej funkcji, ponieważ nabył prawa emerytalne.

W przeszłości Jarosław Wójcicki był także dyrektorem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach, Szpitala Miejskiego w Kielcach oraz szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak mówi Robert Frańczak, były wiceprezes Artmedik, to bardzo przykra i smutna wiadomość. Jarosław Wójcicki od samego początku był bardzo zaangażowany w przejęcie i prowadzenie jędrzejowskiego szpitala. Bez jego udziału, lecznica na pewno nie byłby w tym miejscu, w którym jest obecnie.

- Mimo, ze pół roku temu odszedł na emeryturę, cały czas byliśmy w kontakcie i korzystaliśmy z jego doświadczeń - podkreśla Robert Frańczak.

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek wspomina, że Jarosław Wójcicki był dyrektorem, który jędrzejowski szpital „dźwigał na swoich barkach”, podejmując wszelkie decyzje. Zdaniem burmistrza, to on postawił lecznicę „na nogi”.

- Rozmawiałem z dyrektorem Wójcickim w sprawie problemów z oddziałem dziecięcym. Mocno kibicował, aby pediatria wróciła do szpitala w Jędrzejowie. Mogłem na jego radach polegać - mówi burmistrz.

Dodaje, że Jarosław Wójcicki wielokrotnie stawał po stronie pracowników.

- To człowiek, który poświecił swoje życie zarządzaniu szpitalami i robił to w sposób wyśmienity - podkreśla Marcin Piszczek.

Dyrektora bardzo dobrze wspomina również starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. Jak powiedział, był to jeden z dłużej urzędujących zarządców w okresie, kiedy szpital przejęty został w 2008 roku w trudnej sytuacji przez spółkę Artmedik.

- Wtedy wykazał się wizją i misją, w której pacjent był najważniejszy. To było jego credo, aby w każdym szpitalu, w którym pracuje, jakość pracy oraz podejście do pacjentów było na jak najwyższym poziomie. To był człowiek oddany medycynie i naszemu szpitalowi, dyrektor z sercem - mówi starosta.

W przeszłości Jarosław Wójcicki był także dyrektorem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach, Szpitala Miejskiego w Kielcach oraz szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Miał 66 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution