101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stypendia dla uczniów szkoły w Rudzie. Od osób dobrej woli

Data publikacji: 22.06.2018 14:52
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kilkudziesięciu uczniów szkoły w Rudzie w gminie Brody na przestrzeni ostatnich sześciu lat skorzystało z programu stypendialnego „Sakiewka Zbója Madeja”. Celem projektu jest zebranie pieniędzy od osób dobrej woli. Później środki wpłacane są na konto Fundacji Batorego w Warszawie, która oddaje podwojoną kwotę. Stypendia uzyskują uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniają się pracą na rzecz lokalnej społeczności.

Koordynatorka projektu Beata Kryzińska podkreśla, że z biegiem lat mieszkańcy gminy coraz ufniej do niego podchodzą. Pieniądze wpłacają nauczyciele, lokalni przedsiębiorcy czy właściciele punktów handlowych.

W tym roku w zbiórkę włączyła się także gmina Brody. Łącznie udało się zebrać 5 tysięcy złotych, co wraz z pomocą Fundacji Batorego, dało kwotę 10 tysięcy. Została ona rozdzielona między sześciu uczniów, a pieniądze były wypłacane w ratach.

Wszyscy stypendyści wyróżniają się wysoką średnią ocen, angażują się także w działalność charytatywną. Pozyskane pieniądze pozwalają im rozwijać pasje.

Wiktoria Białecka za stypendium kupiła materiały plastyczne, m.in. profesjonalne kredki do rysowania za około 700 złotych. Z kolei Aleksandra Kalisz pieniądze wydała na lekcje śpiewu. Efekty tej nauki już są widoczne, Ola wygrywa konkursy wokalne w gminie i powiecie.

Dla Bartosza Sobeckiego stypendium z „Sakiewki Zbója Madeja” to możliwość rozwijania pasji informatycznych i sportowych. Wciąż się zastanawia, którą z nich wybrać jako drogę zawodową. Inni uczniowie pieniądze przeznaczyli na sprzęt sportowy czy pomoce naukowe albo książki.

Program prowadzony jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Łagów. We wrześniu kolejni uczniowie szkoły w Rudzie będą mogli ubiegać się o przyznanie stypendium.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution