101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wicepremier Beata Szydło: naszym priorytetem jest przywrócenie godnego życia Polakom

Data publikacji: 23.06.2018 21:38
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. Na zdjęciu wicepremier Beata Szydło z mikrofonem Zbigniew Duda  starosta ostrowiecki

Spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. Na zdjęciu: wicepremier Beata Szydło, z mikrofonem Zbigniew Duda - starosta ostrowiecki
Ostrowiec Świętokrzyski. 23.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Chcemy, aby każdy, kto mieszka w Polsce, czuł się gospodarzem we własnym kraju, czuł się jak w swoim domu – mówiła wicepremier Beata Szydło podczas spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wymieniała obietnice, które już udało się zrealizować, co rząd w tym roku planuje wprowadzić, a także jakie potrzeby mają mieszkańcy lokalnych społeczności.

Wśród zrealizowanych postulatów znalazł się program 500 plus, dzięki któremu w 2017 roku urodziło się więcej dzieci niż w roku poprzednim. To także podniesienie wysokości emerytur, choć – jak dodała – nadal są zbyt niskie, czy podniesienie stawki minimalnego wynagrodzenia. W dalszym ciągu nie została doprowadzona do końca reforma sądownictwa, o którą na każdym spotkaniu Polacy pytają.

Beata Szydło dodała, że trwają prace nad wynagradzaniem matek, które wychowały więcej niż czwórkę dzieci. Szczegółów jeszcze nie chciała zdradzać. Jak podkreślała, dla rządu ważny jest zrównoważony rozwój, aby mniejsze miejscowości zaczęły się rozwijać. Szczególną troską otoczone są wschodnie rejony kraju, w tym świętokrzyskie, które należy do jednego z biedniejszych województw w Polsce.

Mieszkańcy pytali Beatę Szydło m.in. o podwyższenie emerytur, wskazywali na niesprawiedliwe traktowanie w sądach, a także nieuczciwość prywatnych pracodawców. Pojawiło się także pytanie o stanowisko na temat szczepień. Z kolei dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim szukała pomocy w realizacji projektu budowy sali koncertowej. Wsparcie w tej kwestii ogłosili parlamentarzyści, a także wojewoda Agata Wojtyszek.

– Nie mogę obiecać, że te środki się znajdą, natomiast temat będziemy pamiętać i przy każdej możliwej okazji będziemy analizować go z pozycji wojewódzkiej, jak i pozycji ogólnopolskie – mówi wojewoda.

Posłanka Anna Krupka informuje, że problem także jest jej znany.

– Ja już poczyniłam pewne kroki i oczywiście zrobimy wszystko, aby tę szkołę wesprzeć. Ja wiem, że ta szkoła jest znana i popularna, ma duże znaczenie dla mieszkańców – mówi parlamentarzystka.

Wicepremier po spotkaniu jeszcze pół godziny rozmawiała z ostrowczanami indywidualnie. Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości mówi, że spotkanie było owocne. Rozmowy przyczynią się do tego, aby PiS mógł udoskonalić swój polityczny program.

– Spotkania w Starachowicach i w Ostrowcu zrobiły bardzo mocne wrażenie na naszych wyborcach, ponieważ pani premier była bardzo otwarta na różne problemy. Po spotkaniu oficjalnym była także do szerokiej dyspozycji – mówi Krzysztof Lipiec.

Senator Jarosław Rusiecki zwraca uwagę na tematy dotyczące rodzin. Zauważa, że opracowywany jest program wsparcia dla osób starszych, emerytów czy też niepełnosprawnych.

– W tej chwili budowany jest program w ramach Komitetu Społecznego Rady Ministrów, którym kieruje Beata Szydło. Pani premier mówiła, że jeszcze w tym roku zostaną przełożone na zapisy ustawowe, aby wsparcie, takie, jakie jest udzielane od dwóch lat, było kontynuowane – mówi senator.

Z kolei poseł Andrzej Kryj zauważa, że problemy mniejszych miejscowości są dostrzegane, ponieważ mieszkańcy troszczą się o Polskę i mówią o swoich bolączkach.

– Przeciwnicy dobrej zmiany mówią, że te spotkania są ustawione i nie każdy może zadać pytanie. Jak można było dziś zobaczyć, te rozmowy są autentyczne – mówi poseł Kryj.

Z kolei poseł Marek Kwitek podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość w dalszym ciągu chce brać odpowiedzialność za Polskę, stąd wnikliwe konsultacje ze społeczeństwem. Jak dodaje, Beata Szydło jest lubiana przez Polaków, co było dziś widać podczas obu spotkań.

– Pani premier ma wpływ, aby pewne problemy przez rząd rozwiązywać. Jej głos mocniej wybrzmi – mówi poseł Kwitek.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda przekonuje, że spotkanie z Beatą Szydło uwidacznia, jak bardzo ludzie cenią panią premier oraz działania w ramach dobrej zmiany.

– Polityka rządu cieszy się olbrzymim uznaniem mieszkańców naszego powiatu. Te tłumy, które dziś były na spotkaniu dobrze wróżą na wybory samorządowe, bo ludzie widzą, że PiS ma program dla ludzi i każdy tam znajdzie coś dla siebie – mówi starosta. Jak dodaje, te same ideały przyświecają mu w samorządzie.

Spotkanie odbyło się w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, uczestniczyło w nim ponad 200 osób. W niedzielę wicepremier Beata Szydło spotka się z mieszkańcami gminy Lipnik oraz Sandomierza.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution