101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Specjalny wywiad wicepremier Beaty Szydło dla Radia Kielce

Data publikacji: 23.06.2018 21:44 / Data aktualizacji: 24.06.2018 12:50
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wicepremier Beata Szydło

Wicepremier Beata Szydło
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wicepremier Beata Szydło w specjalnym wywiadzie dla Radia Kielce zapowiedziała realizację dodatkowych programów prospołecznych, przygotowywanych przez rząd PiS jeszcze w tej kadencji. - Mówimy m.in. o emeryturach dla mam, mówimy jeszcze o wsparciu dla rodziców, którzy łączą wychowywanie dzieci ze studiami. Część z tych projektów w przyszłym roku będzie wchodziła w życie - zaznaczyła wicepremier.

Posłuchaj wywiadu Radia Kielce z Beatą Szydło. Rozmowę z wicepremier prowadził Radosław Podsiadły

W najbliższą środę na posiedzeniu zbiera się Sejm, obrady mają dotyczyć przepisów, które zapobiegną częstym i niespodziewanym pożarom wysypisk z niebezpiecznymi odpadami - zapowiedziała na antenie Radia Kielce wicepremier Beata Szydło.

W specjalnym wywiadzie stwierdziła, że minister Henryk Kowalczyk został zobowiązany do przygotowania zmian w prawie.  - Jak widać zrobił to bardzo szybko, to dodatkowe posiedzenie Sejmu jest właśnie zwołane po to, żeby jeszcze przed wakacjami wprowadzić nowe regulacje i skończyć z plagą, która ostatnio ma miejsce w Polsce, czyli tych pożarów na składowiskach odpadów komunalnych - powiedziała Beata Szydło na antenie Radia Kielce.

Zdaniem  wicepremier konieczne jest wzmocnienie służb, które będą kontrolować to zjawisko, sam proces koncesji składowania tych odpadów, jak i doprowadzenie do tego, żeby te pożary zostały wyeliminowane.- Dobrze, że to prawo zostało przygotowane przez ministra i mam nadzieję, że wejdzie w życie - powiedziała. Jak dodała Beata Szydło konieczne są większe uprawnienia dla inspektorów ochrony środowiska.

Wicepremier pytana o jej zamiary startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego powiedziała, że rozważa taką możliwość, ale jeszcze za wcześnie o tym rozmawiać. - W tej chwili koncentrujemy się na projektach dotyczących wyborów samorządowych, w przyszłym roku są rzeczywiście wybory do Europarlamentu, potem wybory do naszego Parlamentu, więc na pewno dużo zadań i będziemy mieli co robić, każdy z nas myśli, żeby mieć jak najlepszy wynik wyborczy i efekt, a póki co jeździmy po całej Polsce i spotykamy się z ludźmi - dodała wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier rządu kontynuuje dzisiaj swoją wizytę w województwie świętokrzyskim w ramach akcji "Polska jest jedna". W Sandomierzu rozmawiała z mieszkańcami na Zamku Królewskim. Beata Szydło odwiedzi dzisiaj także Włostów. W Szkole Podstawowej spotka się z mieszkańcami o godzinie 15.45.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution