101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pogoda nie zachwyca, ale mieszkańcy zadowoleni ze Święta Kielc

Data publikacji: 23.06.2018 21:59
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Święto miasta

Kielce. Święto miasta
Kielce. 23.06.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Początkowo w strugach deszczu, później w przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie przebiegał drugi dzień Święta Kielc. Sobota była poświęcona głównie plenerowym wydarzeniom na scenach zlokalizowanych na Rynku, placu Artystów, oraz w Parku Miejskim. Zgodnie z tegorocznym hasłem „Niepodległość! Kielce 1918-2018” wiele z nich nawiązywało do wartości patriotycznych.

Sporo atrakcji zaplanowano na Rynku. Dla najmłodszych przygotowano między innymi puzzle-gigant o tematyce historycznej. Zestawy przedstawiały między innymi godło polski. Mieszkańcy, którzy po południu chętniej spacerowali po mieście zaznaczali, że tegoroczne święto Kielc jest dobrze przygotowane, a wśród licznych atrakcji każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

W pobliżu sceny prezentował się punkt werbunkowy Legionów Polskich, który przygotowało Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów w Kielcach.

Stoiska przygotowały także domy młodzieżowe „Wolna Strefa”. Uczestnicy tworzyli patriotyczne kotyliony, prowadzono zabawy z bańkami mydlanymi. Ustawiono także stoiska z rękodziełem i pracami plastycznymi wykonanymi przez Kluby Młodzieżowe. Beata Zwada, dyrektor instytucji mówiła, że zainteresowani mogą wziąć udział w szeregu warsztatów, a także sprawdzić swoje umiejętności plastyczne. Na sztaludze przygotowano szkice z postacią między innymi Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczestnicy mogli nadać koloru obrazom, a nad ich pracą czuwali instruktorzy malarstwa.

Na Rynku nie zabrakło także koncertów. Na scenie na wystąpiły między innymi kieleckie zespoły Ankh i Folya. Z kolei pokaz malowania piaskiem, którego tematem przewodnim było 100-lecie odzyskania niepodległości, zaprezentowała ukraińska artystka Tetiana Galitsyny.  

PROGRAM ŚWIĘTA KIELC

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution