101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Obywatele RP próbowali zakłócić spotkanie z wicepremier Szydło

Data publikacji: 24.06.2018 13:22 / Data aktualizacji: 24.06.2018 14:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
24.06.2018 Sandomierz. Wicepremier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami miasta

24.06.2018 Sandomierz. Wicepremier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyło się spotkanie wicepremier rządu Beaty Szydło z mieszkańcami miasta i okolic. Cała sala rycerska wypełniona była ludźmi, dla wielu zabrakło miejsc siedzących. W trakcie dyskusji kilka osób pod szyldem Obywatele RP starało się wykrzyczeć swoje hasła. Zostali zagłuszeni przez tłum zwolenników skandujący „Beata, Beata…”.

Posłuchaj wywiadu Radia Kielce z Beatą Szydło. Rozmowę z wicepremier prowadził Radosław Podsiadły

Wicepremier Beata Szydło podsumowując dwa i pół roku pracy gabinetu PiS stwierdziła, że jest to rząd, który zmienia Polskę, nie boi się podejmowania trudnych decyzji, wbrew krytyce oraz próbom zablokowania reform a nawet szukania wsparcie  za granicą. Wśród osiągnięć wicepremier  wymieniła przede wszystkim  program Rodzina 500 plus,  na który przeznaczane jest rocznie 20 mld złotych.

- Ten program nie tylko poprawił poziom życia rodzin, ale także przywrócił pozytywne myślenie o rodzinie, to wielki sukces - dodała Beata Szydło. Przypomniała też o reformie edukacji, rozpoczętej reformie służby zdrowia  i o uszczelnianiu systemu podatkowego, dzięki czemu pieniądze wpływają do budżetu i można realizować m.in. programy prospołeczne. Beata Szydło dodała, że niewątpliwie trzeba dokończyć reformę sądownictwa, za co otrzymała oklaski z sali. Powtórzyły się one jeszcze kilkakrotnie, m.in. gdy wicepremier przypomniała o nowych programach rządowych czyli wyprawce szkolnej oraz o rządowym wsparciu lokalnych inwestycji drogowych, a także o obniżeniu podatki CIT dla przedsiębirców.

Wicepremier dużo czasu poświęciła także najbliższym planom, wśród których wymieniła m.in. programy dla seniorów. Jeden z nich nosi nazwę „Dostępność”. Polegać on będzie na dostosowywaniu budynków mieszkalnych i przestrzeni publicznej pod potrzeby osób starszych. Z programu mogą korzystać samorządy i stowarzyszenia. W trakcie opracowania jest program senior Plus, który obejmie m.in. opiekę na starszymi ludźmi i zagospodarowanie im wolnego czasu.

W drugiej części spotkania jego uczestnicy zadawali pytania. Jedno z nich dotyczyło systemu emerytalnego. Wicepremier przyznała, że w tym zakresie jest jeszcze dużo do zrobienia. W tym roku zostaną wypracowane nowe decyzje odnośnie minimalnej emerytury, konieczne jest także zastanowienie się nad wysokością przyszłych emerytur to bardzo złożony problem, ale będziemy nad nim pracować - dodała Beata Szydło.

Zamek Królewski w Sandomierzu. Spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami. Protest Obywateli RPSandomierz. 24.06.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bardzo gorący przebieg miała końcówka spotkania. Obywatele RP rozwinęli wypisane na kartkach i na fragmentach materiałów hasła: "Pycha i szmal", "Konstytucja" oraz "Kłamstwa to grzech". Po kilku minutach, zagłuszani przez tłum skandujący "Beata, Beata...", zrezygnowali z protestu.

Po spotkaniu wicepremier jeszcze przez około 40 minut indywidualnie rozmawiała z uczestnikami spotkania. Wpisała się do księgi pamiątkowej Zamku Królewskiego.

Grupa Obywateli RP po zakończeniu spotkania w zamku czekała na wicepremier przy bramie wjazdowej na dziedziniec. Beata Szydło podeszła do tej grupy i podjęła rozmowę. Mówiono m.in o niezawisłości sądów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution