101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To była udana wizyta. [KOMENTARZE po pobycie Beaty Szydło w Sandomierzu]

Data publikacji: 24.06.2018 16:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

24.06.2018 Sandomierz. Wicepremier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że wizyta wicepremier Beaty Szydło w Sandomierzu cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Zwrócił na to uwagę przewodniczący zarządu okręgu PiS w regionie poseł Krzysztof Lipiec. Podkreślił jednocześnie, że Beata Szydło przedstawiła dużo informacji na temat programów dla seniorów. Mówiła też o zbyt niskich emeryturach. Dodał, że są to kwestie, które rząd naprawia bo są to sprawy będące zaszłością minionych lat. Parlamentarzysta jest przekonany, że gabinet  PiS da sobie z nimi radę.

Poseł PiS Marek Kwitek także zwrócił uwagę na wysoką frekwencję podczas spotkania i szacunek dla Beaty Szydło z jakim się spotkała. Poruszane tematy określił jako bardzo istotne dla wszystkich i wpisujące się w program Prawa i Sprawiedliwości - bo my słuchamy Polaków - dodał poseł Kwitek.

Poseł Maria Zuba stwierdziła, że było to kolejne bardzo dobre spotkanie Beaty Szydło Jak stwierdziła posłanka - przyjeżdża jak do siebie i szybko wchodzi w problematykę tego miasta i mieszkańców. - Wicepremier wskazała na te ustawy nad którymi już pracujemy, a mieszkańcy  swoimi wypowiedziami potwierdzili, że to co robimy w Sejmie i co rząd  robi to jest kierunek jak najbardziej wskazany - powiedziała poseł Zuba.

Jeden  z uczestników spotkania, Marian Kolasiński z gminy Obrazów powiedział Radiu Kielce, że  przyszedł do Zamku ponieważ popiera rząd PiS szczególnie za działania na rzecz poprawy sytuacji rodzin. Wiele biednych ludzi odczuło poprawę, wcześniej tak nie było - dodał.

Sandomierzanin Maciej Stępień uważa, że spotkanie było udane, ale zabrakło na nim tematów ważnych dla rozwoju miasta i regionu. To według niego przede wszystkim sprawa remontu starego mostu na Wiśle i budowa ulicy Lwowskiej bis ponieważ bez odpowiedniej komunikacji miasto nadal będzie tylko tracić - dodał.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek poproszona o komentarz do tej opinii zapewniła, że zarówno ona jak i parlamentarzyści PiS pamiętają o moście i pani wicepremier będzie na pewno wtajemniczona w ten problem i w miarę możliwości będzie nas wspierała - dodała wojewoda. Świętokrzyscy parlamentarzyści podtrzymują swoje informacje sprzed kilku miesięcy dotyczące tego, że remont starego mostu realizowany będzie z pieniędzy rządowych. Ma potrwać w sumie 5 lat ponieważ najpierw trzeba uporządkować sprawy formalne tej inwestycji.

Prowadzący spotkanie z Beatą Szydło Krzysztof Szatan, radny powiatowy PiS uważa, że  najważniejszym przesłaniem płynącym z tego wydarzenia jest to, że rząd  troszczy się o rodziny i utrzymuje ten kierunek wprowadzając kolejne programy. Zauważył  też dobrą współpracę rządu z samorządami. Jako przykład podał dofinansowanie na remont ulicy Staromiejskiej w Sandomierzu, a ostatnio także na ul. Żeromskiego i Mickiewicza.

Z Sandomierza wicepremier Beata Szydło pojechała na spotkanie z mieszkańcami Włostowa w gminie Lipnik.

Posłuchaj wywiadu Radia Kielce z Beatą Szydło. Rozmowę z wicepremier prowadził Radosław Podsiadły

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution