101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kupią 40 nowych wiat przystankowych

Data publikacji: 25.06.2018 14:40
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec. Nowa wiata przystankowa
Fot. Urząd Miasta Ostrowiec

Zmienia się przestrzeń komunikacyjna Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach realizacji długofalowego programu transportu ekologicznego miasto planuje ustawić 40 nowych wiat przystankowych. Wcześniej stanęły one jesienią zeszłego roku przy najbardziej ruchliwych ulicach miasta. Okres testowy pokazał, że takie rozwiązanie się sprawdza. Teraz magistrat przygotowuje przetarg na kolejnych 40 podobnych wiat.

Artur Majcher z Wydziału Infrastruktury Komunalnej ostrowieckiego magistratu informuje, że nowe wiaty są wykonane z aluminium i specjalnego szkła. Trudniej wobec tego je rozbić, a aluminium nie wymaga konserwacji. W bocznych ścianach umieszczone są gabloty, które służą eksponowaniu plakatów informujących o wydarzeniach z życia miasta, kultury itp.

Plan wdrażania projektu nowych wiat przystankowych obejmuje dwa lata. W 2018 roku powstanie ich 25, a reszta w roku 2019. W ten sposób około połowa przystanków zostanie odnowiona. Zdemontowane obiekty, po remoncie, będą montowane na tych przystankach, przy których nie ma żadnego zadaszenia. Koszt całego projektu to milion dwieście tysięcy złotych. W tym momencie wszystkie środki pochodzą z budżetu miasta, z czasem jednak ich część zostanie odzyskana dzięki projektowi transportu ekologicznego.

Założeniem programu jest wymiana części taboru komunikacji miejskiej i rozszerzenie jej działalności. W planach jest utworzenie dużego parkingu na peryferiach miasta i doprowadzenie do niego dogodnego połączenia transportu zbiorowego. Pasażer mógłby wtedy zostawić samochód na obrzeżach miasta i dojechać do pracy autobusem. Obok ma powstać parking dla rowerów. Te stałyby się alternatywą dla komunikacji miejskiej. Zostawiając samochód na parkingu można by poruszać się po mieście rowerem. Ten projekt wiąże się z planami rewitalizacji miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution