101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pogoda spłatała figla, ale kielczanie zadowoleni ze święta miasta

Data publikacji: 25.06.2018 15:02
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Koncert Margaret na kieleckim Rynku. Po lewej: Margaret (Małgorzata Jamroży) - piosenkarka
Kielce. 24.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jarmark na ulicy Sienkiewicza i koncert Margaret – te dwie atrakcje cieszyły się największą popularnością, podczas tegorocznego Święta Kielc. W mieście przygotowano cztery sceny, na których przez weekend prezentowali się wykonawcy lokalni, ale także ci znani w całej Polsce. Można było usłyszeć przeboje zespołów Top One, Mafii oraz grupy ANKH.

Konrad Otwinowowski z Muzeum Historii Kielc, które w tym roku koordynowało imprezy, twierdzi, że Margaret chętnie zgodziła się na występ.

– Bardzo sprawnie poszły nam negocjacje i ustaliliśmy warunki koncertu. Dość wcześnie musieliśmy zacząć poszukiwanie gwiazdy wieczoru, ze względu na okres wakacyjny – mówi Konrad Otwinowski.

Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta w kieleckim ratuszu przyznaje, że w tym roku nie dopisała pogoda, co spowodowało, że frekwencja na Święcie Kielc była mniejsza niż w poprzednich latach.

– Słyszeliśmy, że mieszkańcy rezygnowali ze swoich planów, ponieważ widzieli ciemne chmury, z których często padał deszcz. Pogoda spłatała nam figla, ale mimo wszystko było bardzo pozytywnie – uważa Karol Gadowski.

Kielczanie, z którymi rozmawiała nasza reporterka, przyznali, że są zadowoleni z organizacji wydarzenia. Wiele osób stwierdziło, że najciekawsze były stoiska ustawione wzdłuż głównej ulicy miasta, na których mogli obejrzeć rękodzieło, biżuterię, a także kupić rośliny. Jeszcze nie wiadomo która instytucja będzie koordynatorem przyszłorocznego Święta Kielc. Ta decyzja zapadnie w najbliższym czasie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution