101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Świętokrzyskiem najkrótsze kolejki na badania rezonansem magnetycznym [LISTA PLACÓWEK]

Data publikacji: 25.06.2018 15:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rezonans magnetyczny
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim najkrócej w Polsce czeka się na badanie rezonansem magnetycznym. Jednak i tak, średni czas oczekiwania na to badanie w trybie pilnym to 48 dni. Najdłużej na rezonans czeka się na Pomorzu. Tam, ten czas wynosi aż 265 dni. Z kolei na badanie tomografem komputerowym w trybie pilnym, w naszym regionie czeka się 29 dni, podczas gdy w województwie śląskim 95 dni.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, instytucja w 100% finansuje nadwykonania z zakresu badań zarówno rezonansem magnetycznym, jak i tomografem komputerowym.

- W bieżącym roku, jak i w poprzednim otrzymaliśmy z centrali NFZ dodatkowe pieniądze na zwiększenie wartości umów w placówkach, które wykonują te badania. Wszyscy, którzy wykonali badania ponad wartość umowy dostali 100% pieniędzy. Tę samą metodę stosujemy również w tym roku. Dodatkowo, z niektórymi placówkami renegocjowaliśmy wartość kontraktu, ponieważ były to umowy, które obowiązywały już od kilku lat – wyjaśnia Małgorzata Kiebzak. 

Jak dodaje, obecnie NFZ jest w trakcie rozstrzygania konkursu dla dodatkowych placówek, które będą wykonywały badania rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym, co przyczyni się do kolejnego skrócenia kolejek.

- Od 1 lipca rozpoczniemy według nowych umów współpracę z każdą placówką, która stanęła do konkursu. Zarówno ci świadczeniodawcy, którzy mają już z nami podpisaną umowę na wykonywanie rezonansu i tomografii, jak i ci, którzy dopiero podpiszą z nami kontrakt, są zadowoleni z jego wysokości – dodała Małgorzata Kiebzak.

Obecnie w całym województwie świętokrzyskim jest 16 miejsc, w których w ramach ubezpieczenia można wykonać badanie tomografem komputerowym oraz 9 gdzie można skorzystać z rezonansu magnetycznego.

Lista miejsc, gdzie można w ramach ubezpieczenia wykonać badania rezonansem magnetycznym

 

 

Lista miejsc, gdzie można w ramach ubezpieczenia wykonać badania tomografem komputerowym

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution